Kadınların Sayfası

  Evde Yaygın Kullanılan Halıların Temizliği İçin Bilinmesi Gerekenler

   Evin temizliğini gösteren en çok da halılardır. Evde yaygın kullanılan halıların temizliği için bilinmesi gerekenler vardır. Öncelikle sürekli ayakaltında olduğu için, tozlanması ve üzerine bir şeylerin dökülmesi oldukça normaldir. Bu yüzden günlük olarak elektrik süpürgesi ile süpürülmesi önemlidir. Her insan halısının pırıl pırıl olmasını istemektedir. Halının temizliği insanların halıyı kullanırken gösterdikleri özen ile ortaya çıkmaktadır. Parlak halılar, insanların gözünde temiz halı olarak ifade edilmektedir.

   Bazen de her halı temizliği göstermez. Ne kadar yıkanıp temizlense de solgun durmaktadır. Bu da halının yapısı ve özelliğinden kaynaklanmaktadır. Halı satın alırken halının özellikleri bilinmesi önemlidir. Halımızın parlak olmasını nasıl sağlarız? Sorusuna gelince internette konu ile alakalı birden fazla bilgi bulunmaktadır. Bu bilgilerin bazıları uzmanlar tarafından onay almış bazılar ise kulaktan dolma haberler arasında yer almaktadır. Sirkenin halı parlaklığını artırdığını iddia eden sayfalar vardır. Fakat sonrasında ki sirke kokusu insanı rahatsız edebilir. Ve sirke kokusunun evin içinden çıkması için gün boyunca evin havalandırılması gerekebilir.

   Özellikle ev hanımlarının temizlik konusunda en çok sordukları soru olan halımızın parlak olmasını nasıl sağlarız? Sorusunun cevabı bazen de piyasada var olan kimyasal maddeler olmaktadır. Fakat burada insanların unuttuğu bir konu vardır. Her halının özelliği aynı değildir. Halının özelliğine uygun olmayan kimyasal deterjanlar, halıya zarar verebilir. Parlaklık sağlamaktan ziyade rengini matlaştırma olasılığı bulunmaktadır.

   Ne kadar fazla uygulama olsa da aslında halımızın parlak olmasını nasıl sağlarız? Sorusunun en doğru ve en kalıcı cevabı halının yapımın da kullanılan ipliğin cinsi belirlemektedir. Uygulanan yöntemlerin ve kullanılan deterjanların kısa süreli bir çözüm olacağı bilinmektedir. Belli süre sonra parlaklık eski haline gelecektir ve uygulama tekrarı isteyecektir. Bu uygulamaları sıklıkla yapmak halının kullanım süresini azaltacaktır. Ayrıca halı parlaklığı için evde uygulanan yöntemlere göre daha sağlıklı ve daha uzun kullanmayı sağlayan servislerin uyguladığı teknikler tercih edilmelidir. Halı yıkama firmalarının uyguladığı teknikler daha kaliteli sonuç verdiği bilinmektedir. Tabi,  halı yıkama firmasının da güvenilir ve işinde uzman olması önemlidir.

   Bu işi en iyi yapan online halı sitelerinden Exi5.com, son zamanlarda popüleritesi artmaya devam ediyor.  Halılarınızı parlatmak yerine yeni çıkan parlak halılar buradan alarak istediğiniz sonuca ulaşabilirsiniz.

   loading...
   BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
   ZİYARETÇİ YORUMLARI

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

   BİR YORUM YAZ