Kadınların Sayfası

  Garsondan Bir Şey Rica Etti Ve Kız Gözyaşlarına Boğuldu

   Adam Kızın Herkesten Gizlendiğini Farketti – Garsondan Bir Şey Rica Etti Ve Kız Gözyaşlarına Boğuldu
   Başınıza kötü şeyler geldiğinde omzuna başını yaslayabileceğiniz birilerinin yanınızda olması her zaman güven verir. Zorluklara rağmen mücadelenizden vazgeçmemeniz için size destek veren birileri yanınızda varsa daha güçlü hissedersiniz.

   Bu kişinin her zaman tanıdığınız birisi de olması gerekmez. Hiç tanımadığınız birisi hayatınızı değiştirebilir.

   Az sonra okuyacağınız hikâyede bir adam restoranda oturan ve zor zamanlar geçiren bir kadını farkediyor. Diğerleri kadını görmezden gelirken adam kadına yardım eli uzatıyor.

   Hikâyeden siz de çok etkileneceksiniz. Küçük iyiliklerin başkalarının hayatındaki önemini bir kez daha anlayacaksınız. İlham almaları için arkadaşlarınızla paylaşmayı unutmayın.
   Geçen yine en sevdiğim restoranda oturmuş öğle yemeği yiyordum. Son günlerde yaşadığım zor şeyler aklıma geliyordu ve üzülüyordum. Peyzaj mimarıyım ve şirketim var. İnsanların hayatında farklılık yarattığıma hiçbir zaman inanmadım.

   Kendi halimi düşünüp üzülürken 25 yaşlarında olduğunu tahmin ettiğim ve arkadaşını bekleyen bir genç kız gördüm. Başkalarından gizlenircesine hareketleri vardı ve haline çok üzüldüm. Saçlarında yer yer boşluklar vardı ve kemoterapi tedavisi aldığı belliydi.

   Muhtemelen saçlarından dolayı utanıyordu ve zor zamanlar geçiriyordu. Bir an için empati kurdum ve genç kızın karşılaştığı zorluklar aklıma geldi. Onu daha önce yaşadıklarımdan dolayı anlayabiliyordum.

   Birkaç yıl önce vefat eden eşim de tıpkı onun gibiydi. Her geçen gün gözlerimin önünde eriyişine tanıklık ettim. Bu kız da aynı durumdaydı ve ona moral vermem gerekiyordu. Ancak nasıl yapabilirdim?

   Sonra aklıma bir fikir geldi. Garsonu yanıma çağırdım. Genç kız ve arkadaşının yemeklerinin ücretini ödemek istediğimi ancak ona bundan bahsetmemesini rica ettim. Küçük bir not da yazdım ve genç kız restoranı terketmeden önce ona vermesi için garsona verdim.

   Notta şöyle yazıyordu:

   “Çok güzelsin ve gülüşündeki heyecanla etrafa ışık saçıyorsun. Gözlerindeki yaşam sevinci insanlara enerji veriyor. Birileri seni çok seviyor ve bunu senin de bilmeni istedim. Gününün geri kalanını keyifle geçirmen dileğiyle, sevimli genç kız”

   15 dakika sonra genç kız hesabı istedi. Garson da hesabının ödendiğini söyledi. Kız hemen ‘Kim? Neden’ diye sormaya başladı. Garson kıza yazdığım notu verdi. Daha sonra da hesabını ödeyen kişinin adını vermek istemediğini ve restoranı çoktan terkettiğini ifade etti.

   Kız notu okurken suratını gördüm. Gözleri sulandı ve o kadar güzel gülümsedi ki! Umut dolu, hayat dolu bir gülümsemeydi bu! Daha dik bir şekilde oturmaya başladı ve artık kimseden çekinmediğini hissedebiliyordunuz. Daha sonra gelen arkadaşı da notu okudu ve çok duygulandı.

   Nasıl göründüğümüz veya nelere sahip olduğumuz önemli değil. Kaç para kazandığımız, kaç tane evimiz olduğu veya kaç arabamız olduğu gerçekten hiç önemli değil. Önemli olan insanları ne kadar umursadığımız ve onlar için neler yaptığımız. Birilerini kısa bir süreliğine bile mutlu hissettirebiliyorsanız ne mutlu size!

   Hesap için birkaç kuruş ödedim. Kızın suratında o gülümseme ise paha biçilemezdi!

   İyilik yapmak size hiçbir şeye mal olmaz ancak beraberinde iyilikler getirir. Hikâyeyi arkadaşlarınızla paylaşın ve adamdan ilham almalarını sağlayın.

   loading...
   BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
   ZİYARETÇİ YORUMLARI

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

   BİR YORUM YAZ