Kadınların Sayfası

  Yeşillikler İçerisinde Harika Bir Masa

   Yeni evlenen çiftimiz ilk gecenin sabahında ilk kahvaltılarını yapacaklardır.

   Eşinin uyuyor olmasını fırsat bilen damat bey, gelin hanıma mükemmel bir kahvaltı hazırlamak için işe koyulur. Sessizce yataktan kalkan damat, ilk olarak bahçenin en güzel köşesine masa ve sandalyeyi taşır.

   Yeşillikler içerisinde harika bir masa hazırlamaya başlar. Bal, süt, kaymak, reçel, çikolata, yumurta, tahin, pekmez, domates, salatalık derken müthiş kahvaltı hazırlıkları son bulmak üzeredir. Neredeyse “Bir tek kuş sütü eksik” denecek cinsten bir kahvaltı olmuştur.

   Son olarak bahçeden topladığı gülleri de masanın ortasına koyarak mışıl mışıl uyuyan karısının yanına gider. Gayet kibar bir şekilde uyandırdığı karısını bahçeye davet eder.

   Bütün olan bitenlerden habersiz olan gelin, elini yüzünü yıkayıp bahçeye çıkar. Gördükleri karşısında ne diyeceğini şaşırır. Mutluluk, şaşkınlık hepsi bir birine girmiş durumdadır.

   Karısının sandalyesini çekip oturmasını sağlayan damat son adım olarak ta karısının çayını doldurur ve onu öperek şöyle der;– “Bundan sonra sabah kahvaltılarını böyle istiyorum karıcığım”

   HİKAYE 2 Kadın eşine sorar:

   “Ben ölürsem eğer, sen ne kadar sürede evlenirsin?”Eşi:Toprağın kuruduğu zaman” der.Ve kadın 2 sene sonra ölür.Eşi, her mezarına ziyarete geldiğinde toprağı ıslak görür ve üzgün geri döner.

   Ve aylar sonra bir gün mezarlığa giderken kayınçosunu görür, ne yaptığını sorar:– “Ablamın toprağını suladım, oradan geliyorum kurumasın diye…”

   Adam:– “Neden?” diye sorar.Kayınçosu:– “Ablam, ölmeden önce vasiyet etti” diye cevap verir.Adam, gülerek: “Ah kadınlar… kadınlar…

   Öteki dünyadan bu dünyayı da yönetirler…

   loading...
   BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
   ZİYARETÇİ YORUMLARI

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

   BİR YORUM YAZ