Kadınların Sayfası

  Bu İçecek Kemiklerinizi İçten İçe Eritiyor

    

   Bu İçecek Kemiklerinizi İçten İçe Eritiyor Ama Hala İçmeye Devam Ediyorsunuz!

   Özellikle yaz aylarında çokça tüketilen masum görünen kolanın bazı zararlarına değineceğiz… Kola İçmemek İçin 4 Sebep

   1- Şişmanlık
   Bir bardak yani yaklaşık 250 ml Kola’da 7 küp şeker vardır. Kola içildiğinde kana günlük ihtiyaçtan kat kat fazla şeker birden karışmaktadır.

   2- Kemiklere Zararı
   Kolanın içinde yer alan fosfor, kemik erimesi ve kemiklerin yumuşamasını hızlandıran hormonların salgılanmasına sebep oluyor. Çocuklardaki kola alışkanlığı kemik gelişimini büyük oranda etkilemektedir. Kola tüketen çocuklarda kemiklerin kolay kırılması görülebilir. Özellikle kadınlarda görülen kemik erimesinin ise çok erken yaşlarda başlamasına sebep oluyor. Bu konuda yapılan bir araştırmada lise çağındaki kız öğrencilerde kemik kırıklarının 3 kat arttığı belirlenmiştir.

   3- Dişler, Böbrek ve Diğer Hastalıklar
   Kolanın içinde bulunan maddeler kalsiyum emilimini azaltıyor ve buna bağlı olarak diş sorunları , mide ve kas hastalıklarına yol açıyor. Böbreklerdeki kalsiyumun da hızlı şekilde atılmasına sebep olan kola bir çok rahatsızlığa(Böbrek taşları, kronik böbrek hastalığı…)  ve direnç düşüklüğüne sebep oluyor.

   4- Bağımlılık Yapıyor
   Kola içindeki şeker ve kafeinden dolayı bağımlılık yapıyor. Sürekli kola içen bir kişi sigara içen insanlar gibi ciddi sağlık tehditleri altında.

   loading...
   BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
   ZİYARETÇİ YORUMLARI

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

   BİR YORUM YAZ