Kadınların Sayfası

  Küçük Kız Yüzünde et parçası ile Doğdu İşte Son Hali

   Filipinli Cypres Salon, kızını dünyaya getirdiğinde mutluluktan havalara uçtu. Küçük Angel doğduğunda suratında devasa bir et parçası vardı. Bu nedenle kendisiyle hep dalga geçildi.Doğum anında hemşirelerin garip tavırlarını fark eden anne bir şeylerin ters gittiğini anladı. Salon, kızının suratını ilk kez gördüğünde dehşete düştü.Filipinli Cypres Salon, kızını dünyaya getirdiğinde mutluluklatan havalara uçtu Angel, ensefalosel (beyin anomalisi) ile doğmuştu. Burnu o kadar dengesiz büyümüştü ki, minik kız etrafını görmekte zorluk çekmeye başladı.
   Doğum anında hemşireler garip taırlarını fark eden anne bir şeylerin ters gittiğini anladı. Salon, kızının suratını ilk kez gördüğünde hem dehşete düştü. Ne yapacağını şaşırdı! Bu nedenle kendisiyle hep dalga geçildi.
   Angel’ın ebeveynleri, arkadaşları ve tanıdıklarının çocukları kızıyla dalga geçiyor diye, küçük kızın hep evde kalmasını istiyordu.
   Angel’ın ebeveynleri, arkadaşları ve tanıdıklarının çocukları kızıyla dalga geçiyor diye, küçük kızın hep evde kalmasını istiyordu. Ama nasıl olacaktı bu Uzun süre boyunca Angel hapis hayatı yaşadı.
   Newsner’ın haberine göre Uzun süre boyunca Angel hapis hayatı yaşadı. Kolaymı yüzündeki o et parçası olduğunda, dıaşrda arkadaşları ona korku dolu gözlerle bakınca, dışarıya nasıl çıkabilirdi.Daha sonra kar amacı gütmeyen bir hayır derneği, kızın ameliyat masraflarını karşılamaya karar verdi.
   Angel’ın normal bir hayat sürdürebilmesi için derhal ameliyat olması gerekiyordu. Angel, ensefalosel (beyin anomalisi) ile doğmuştu. Burnu o kadar dengesiz büyümüştü ki, minik kız etrafını görmekte zorluk çekmeye başladı.
   Ancak ameliyat için gerekli miktar 8 bin 000 dolardı ve aile 5 bin 500 doları zar zor biriktirmişti. Bu sırada şans eseri devreye Önce Çocuklar isimli uluslararası yardım kurumu girdi ve küçük kızın ameliyat masraflarını karşılamaya karar verdi.
   Angel’ın normal bir hayat sürdürebilmesi için derhal ameliyat olması gerekiyordu. Ancak ameliyat için gerekli miktar 8 bin 000 dolardı ve aile 5 bin 500 doları zar zor biriktirmişti Bu yıl eylül ayında, kurum yetkilileri, Angel ve babası hep beraber Avustralya’ya uçtular. Ameliyat burada gerçekleşecekti. Cerrahlar, dört saat boyunca Angel’ın suratında 200 gramlık et parçası aldı.
   Bu sırada şans eseri devreye Önce Çocuklar isimli uluslararası yardım kurumu girdi ve küçük kızın ameliyat masraflarını karşılamaya karar verdiklerinde aile büyük bir mutluluk yaşamıştı. Çocuklarını bu hapis hayatından kurtaracaklardı

   kurum yetkilileri, Angel ve babası hep beraber Avustralya’ya uçtular. Ameliyat burada gerçekleşecekti. Parça alındıktan sonra kızın minik kızın yüzünden oluşan boşluk ise kalça kemiğinden alınan bir dokuyla kapatıldı.
   Cerrahlar, dört saat boyunca Angel’ın suratında 200 gramlık et parçası aldı.
   Parça alındıktan sonra kızın minik kızın yüzünden oluşan boşluk ise kalça kemiğinden alınan bir dokuyla kapatıldı. Ameliyat başarılı geçti. Angel artık daha mutlu. Rahatça gülümseyebiliyor ve arkadaşlarıyla oynayabiliyor.
   Böyle bir mutluluğun ne demek olduğunu anlamak çok zor.
   Ancak bu duyguyu ailesi ve oçocuk çok daha yakından yaşadığından bilebilir.
   Allah kimseye böyle sorunlar yaşatmasın.

   loading...
   BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
   ZİYARETÇİ YORUMLARI

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

   BİR YORUM YAZ