Kadınların Sayfası

  Dünyadaki en zehirli örümceğin ısırdığı çocuk 12 şişe panzehir ile son anda kurtarıldı

   Avustralya’da ayakkabıya giren zehirli hayvan, çocuğu ayak parmağından ısırdı. Aile tarafından hastaneye yetiştirilen çocuğa ülke tarihinin en yüksek doz panzehiri uygulandı. Dünyadaki en zehirli örümcek türleri arasında gösterilen huni ağ örümceği, 15 dakika içinde öldürebiliyor

   Avustralya’nın Yeni Güney Galler eyaletinde bir huni ağ örümceği 10 yaşındaki çocuğu ısırdı.

   Central Coast bölgesinde yaşayan Matthew Mitchell adlı çocuk, ayakkabısına saklanan örümcek tarafından ayak parmağından ısırıldı.

   Ailesinin hemen Gosford hastanesine kaldırdığı Mitchell’e müdahale eden doktorlar, hastaya ülke tarihinde şimdiye kadarki en yüksek doz olan 12 şişe panzehir verdi ve çocuk kurturtuldu.

   Avustralya Sürüngen Parkı Yöneticisi Tim Faulkner, Mitchell’in hayatta kalmasını büyük bir şans olarak yorumladı.

   Çok sayıda zehirli örümcek türünün yaşadığı Okyanus ülkesi Avustralya’da, panzehir uygulamasıyla örümcek ısırığından ölümler azalıyor ancak tamamen bitmiş değil. Son olarak geçen yıl nisan ayında aynı eyalette ‘Red back’ cinsi örümcek tarafından ısırılan 22 yaşındaki Jayden Burleigh hayatını kaybetmişti.

   Dünyadaki en zehirli örümcek türleri arasında gösterilen huni ağ örümceğinin ısırdığı kişi 15 dakika içinde yaşamını yitirebiliyor.

   loading...
   BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
   ZİYARETÇİ YORUMLARI

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

   BİR YORUM YAZ