Kadınların Sayfası

  Annenin Elinden Çocuklarının Velayetleri Alındı

   Yeni anne olduysanız bebeğinizin her daim yanınızda olmasını istersiniz. Bebeğinizi kundağında tek başına saatlerce bırakmak bir hayli zordur. Sürekli gidip kontrol edersiniz.

    

   Bazense uzmanların görüşlerini dinlemek gerekiyor. Bunun en büyük örneği İngiltere’deki bir annenin başına geldi. Ancak her şey için çok geçti.

   Anne, her gece dört yaşının altındaki iki oğluyla beraber uyuyordu. Sosyal hizmet uzmanları çocukların vücutlarında izler gördüklerinde anneye çocuklarıyla uyumaması gerektiğini söylediler. Aksi halde çocukları annenin elinden alacaklardı.

    

   Birçok ebeveyn çocuklarıyla beraber uyuyor. Bu doğal olsa da uyku esnasında çocuklar zarar görebiliyorlar.

   İngiltere’nin Peterborough şehrindeki bir anne her gece iki oğluyla beraber uyuyordu. Sosyal hizmet uzmanları anneye bunu yapmaması konusunda uyarıda bulundular. Çocuklardan birinin vücudunda morarıklıklar vardı ve annenin uyurken hareket ettiği sırada çocuklarına zarar verdiğinden şüpheleniliyordu. Bu nedenle anneyi uyardılar.

   Olay yerel medyaya taşındıktan sonra sosyal hizmet uzmanları sık sık aileyi ziyaret etmeye ve kontrol etmeye başladı. Çocuklardan birinin bileğinde bebeklikten kalma bir kırık bulunuyordu.

   Çocuklar ve anne mahkemeye çıkarıldı. Hâkim, annenin çocuklarına bilerek zarar vermediği kanısındaydı. Ancak anneye bundan böyle çocuklarıyla beraber uyumamasını söyledi.

   Çocukların sağlığı konusunda endişeli olan hâkim çocukların annenin elinden alınmasına ve evlat edindirilmesine karar verdi. Konu hala mahkemede tartışılıyor. Twentytwowords’te yazılanlara göre ebeveynlerin %80’i çocuklarıyla uyuyormuş ve haberlere taşınan bu konu hakkında ebeveynler annenin tarafındaymış.

    

   Günümüzde birçok ebeveyn bebekleri veya çocuklarıyla beraber uyuyorlar. Ancak bunun çocuklara zarar verebileceğinden habersizler. Yazıyı paylaşarak konu hakkında bilgi sahibi olmalarını sağlayın.

   loading...
   BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
   ZİYARETÇİ YORUMLARI

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

   BİR YORUM YAZ