Kadınların Sayfası

  Evli Çift, Sağlıklı Bir Erkek Çocuk Evlat Edindi. 5 Yıl Sonra Avukatın SÖYLEDİKLERİ Onları Şok Etti!

   Allison ve Josh üniversitede tanıştıktan hemen sonra birbirlerine aşık oldular. 2000 yılında dünya evine giren çiftin bir sürü çocukları oldu. Allison ve Josh’ın toplamda dört çocukları oldu ve daha sonra Micah adındaki bir erkek çocuğu evlat edindiler. Artık tam olarak bir aile olduklarını düşünüyorlardı ancak yakında başlarına geleceklerden habersizlerdi. Allison’ın 38. yaş gününden hemen sonra evlat edinme kurumundaki bir avukat arkaşı aradı. Avukat arkadaşı çiftin geçmişte evlat edinmek istediklerini duymuştu. Arkadaşı, çocuğuna doğum yaptıktan sonra ona bakamayacak kadar yoksul durumda olan bir anne adayının olduğunu söyledi ve yeni bir çocuk evlat edinip edinmek istemediklerini sordu. Allison ve Josh hemen karar verdiler. Çocuğu evlat edinerek güzel bir yaşam sürmesini istediklerini söylediler. Çocuğunu evlat edirecek anne doğum yapmak üzereyken, Allison ve Josh beş çocuklarıyla beraber hastanenin yolunu tuttular. Hastaneye gelmek üzereyken arkadaşları bir kez daha aradı. “Aracı kullanan Josh mı?” diye sordu.Allison ve Josh, 2000 yılında dünya evine girdiler. Kaç çocukları olmaları konusunda kesin karar veremediler. İki ya da üç çocuk istiyorlardı. Ancak biliyoruz ki hayat her zaman planladığımız gibi gitmiyor.

   Abby (11), Jack (9) ve Isabel (8) adlarında üç çocukları oldu. Birkaç yıl sonra çift Micah’ı (5) evlat edindiler. Daha sonra ise Julia (3) dünyaya geldi.

   Allison ve Josh bu kadar çocuğun yeterli olduğunu düşünüyorlardı. Bir gün Allison, evlat edinme kurumundaki arkadaşından bir telefon aldı.Allison gazeteye yaptığı açıklama, “Evlat edinmek istediğimize dair konuşmamızı hatırlamış bir an. Sonra ise hemen arayıp bana hamile ve çocuğuna bakamayacak durumda bir kadın olduğunu söylemek istemiş. Ben de hemen eşimi aradım. Uzun uzadıya düşünmek yerine eşim hemen ‘Evet’ dedi.” dedi.

   Birkaç ay sonra, çift evlat edinecekleri erkek çocuğun doğmak üzere olduğunu haberini aldılar. Allison ve Josh bütün çocuklarını da yanlarına alarak North Carolina’nın Durham’da yer alan Duke Üniversite Hastanesi’nin yolunun tuttular. Tam gelmek üzereyken avukat arkadaşlarından bir arama aldılar.

   “Aracı Josh mo kullanıyor?” diye sordu arkadaşı, Allison’a.

   Arkadaşları, doktorun yaptığını son muayene sonra annenin ikiz çocuklar dünyaya getireceğini söyledi.

   “O zaman ne hissetiğimin tam olarak farkında bile değildim. Şaşırmıştım, heyecanlıydım ve bir yandan da endileşeliydim” diyor Allison.

   Allison bu fikre alışmaya çalışırken arkadaşları tekrar aradı ve işlerin yolunda gitmediğini belirtti.

   “Üzülerek söylüyorum ki anne, acil doğum bölümüne götürüldü. İkinci bebeğin yaşama şansının çok düşük olduğu söyleniyor” dedi.

   Milyonda bir olacak şey başımıza geldi. Hastaneye girer girmez minik bir bebek gördük. Sağlıklı görünüyordu ve hemşirelerin kucağındaydı. Kuvözde ise beyni tam olarak gelişmemiş bir bebek daha bizi bekliyordu” dedi Allison.

   Doktorlar, Allison ve ailesine uygun bir dille, “Diğer bebeği evlat edinmek zorunda değilsiniz. Bunu beklemediğinizin bilincindeyiz” dedi.“Josh ile birbirimize bakarak ‘O da bizim kızımız’ dedik. Minik bebeğimizle 3 hafta boyunca hastanede kaldık. Sağlığı tamamen yerine gelince de onu sonunda evimize getirebildik.”Hastanede 44 gün geçirdikten sonra, minik bebeğimiz Ava Leigh Lewis artık evine gelmişti.”

   Allison, “Ava’yı evlat edinmek hayatımızda aldığımız en riskli ancak bir o kadar kolay bir karardı. Hastanedeki hemşireler Ava’yı sık sık kontrole geliyorlar. Her şeyden koruyarak  ve sevgimizi vererek onu biz yaşadıkça, yaşatacağız.

   Çocuklarımızla açıkça konuşuyoruz. Onlara, Ava’nın bizim istediğimizden çok daha az süre yaşayacağını söylüyoruz. Onlar da bunu bilerek minik kardeşlerine yoğun sevgi besliyorlar.” dedi.

   loading...
   BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
   ZİYARETÇİ YORUMLARI

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

   BİR YORUM YAZ