Kadınların Sayfası

  Ben 4 Yıllık Evli

   Eşim, oğluma ve bana şiddet uyguluyor. Bu yüzden evden ayrıldım ama gidecek bir yerim olmadığı için geri döndüm. Şimdi ise ne yapacağımı bilmiyorum. ben 4 yıllık evli, 2,5 yaşında bir oğlu olan, bahtsız bir kadınım.
   Eşim son derece sinirli, her fırsatta beni ve çocuğumuzu döven, sağa sola saldırıp, onu bunu kıran bir insandır. Beni dövmesine katlanıyordum da, çocuğumu dövmesi korkunç bir şeydi benim için.Küçücük yavrucağın vücudunu morartıyordu. Bu duruma daha fazla katlanamayıp ayrılmayı göze aldım. Bunu ona söylediğim zaman beni çocuğumla birlikte evden kovdu. Koskoca şehirde gidebilecek bir yerimiz olmadığı için bir süre bir arkadaşımda kaldım. Sonra mecburen eve geri döndüm.
   Aslında yuvamı yıkmak istemiyorum. Eşimi de seviyorum ama sevgi her şeyi çözmüyor. Sırf evdeki dayaktan kurtulabilmek için bir işe girdim, şimdi çalışıyorum. Çocuğumu da annemin yanına verdim. Hafta sonları alıyorum. Bütün hafta özlüyorum ama hiç değilse çocuk dayaktan kurtuldu.
   Eşim şimdi de çalıştığım için elimdeki parayı alıyor. Ve hâlâ dayak yiyorum. Sizden bana yol göstermenizi diliyorum.
   YANIT;YANIT
   Kızım, bu seninki nasıl bir sevgi anlayamıyorum. Seni döven, hakaret eden, minnacık evladını dövmekten kaçınmayan, çalıştığın zaman da elindekini avucundakini alan bu erkeği nasıl hâlâ sevebiliyorsun? Her şeye katlanıp nasıl onunla hâlâ oturabiliyorsun?
   Çocuğunu kocanın şerrinden kurtarmak için annene vermişsin. Bir aile olmaktan çoktan çıkmışsınız. Ve sen yuvadan söz ediyorsun.
   Bana kalırsa sen eşini her şeye rağmen sevdiğin için ayrılamıyorsun. Yoksa gidecek yerim yok demek bir bahane… Hem çalışıyormuşsun, annen de çocuğuna bakıyormuş, daha ne istiyorsun?
   Neden gidip annenin yanına taşınmıyor, çocuğunla annende kalmıyorsun? Kazandığın da o zaman eline kalır, annene ve çocuğuna rahat bakarsın. Ama bence sorun sende…
   Sen hâlâ bu adamın düzeleceğini, istediğin gibi çocuğuna ve sana karşı sevgi dolu biri olmasını mı bekliyorsun yoksa?
   Senin durumundaki yüzlerce kadın çocuklarını da alıp, bunun gibi dayakçı kocalardan kaçıp kurtulmuşlar… Eğer annenin yanına gitmen sorun olacaksa ülkemizde de kadınları koruma altına alan pek çok kuruluş var. Orada sana yön verebilirler.
   Kendin için olmasa bile çocuğun için ayrılmalısın bu adamdan. Yavrucağın nasıl bir travma yaşadığının farkında değil misin yoksa?

   loading...
   BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
   ZİYARETÇİ YORUMLARI

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

   BİR YORUM YAZ