Kadınların Sayfası

  Diş Eti Çekilmesi İle Savaşan Doğal Malzemeler

   Diş eti çekilmesi dişlerinizin etrafındaki etlerin geriye doğru çekilerek diş yüzeyinizin büyük bir kısmını dışarıda bırakması demektir.

   Mikroorganizmalar bu bölgede çok kolay bir şekilde yaşar ve gelişirler. Hatta dişin kökü bile meydana çıkabilir, ve bundan sonra size işkence yaşatmaya başlar. Bu noktadan sonraki aşama hatta size dişinizi kaybettirebilir.

   Diş Eti Çekilmesinin Belirtileri
   Bu olay çok yavaş olduğu için çoğu insan diş etlerinin çekildğini farketmezler.

   Eğer dişleriniz hassaslaştıysa onları hemen kontrol ettirin, çünkü diş eti çekilmesinin ilk belirtisi budur.

   Diğer belirtileri içerisinde:
   Dişin olduğundan daha büyük görünmesi
   Hassasiyet
   Diş ağrısı

   Şimdi ise diş çekilmesiyle savaşan doğal malzemeleri sıralıyoruz:

   Yeşil Çay:
   Yeşil çay çekilen dişetleri için mükemmel çözümdür. Periodontal hastalıklar için oldukça önemli olan katekin maddesi içerir. Bu nedenle her sabah bir bardak yeşil çay içmenizi tavsiye ediyoruz.

   Aloe Vera:
   Doğal şişkinlik giderici bir madde olan Aloe Vera bitkisi hem değerli hem de cilt problemleri de dahil olmak üzere birçok sağlık meselesini gidericidir. Ayrıca anti-bakteriyel özellikleri sayesinde enfeksiyonları ağzınızdan uzak tutar.

   İki şekilde kullanabilirsiniz. Birinci şekli her gün dişlerinizi fırçaladıktan sonra bir de aloe vera jeliyle fırçalamaktır. Bunu yaptıktan 3-5 dakika sonra ağzınızı çalkalayın. Aynı şekilde eloe vera jeline su ekleyerek bir gargara haline getirip ağzınızda çalkalıyabilirsiniz.

   Susam Yağı ile Masaj
   Ağız içi enfeksiyonlar için en konvansiyonel doğal ilaç susam yağıyla yapılacak masajdır. Susam yağı sakinleştirici ve ağzınız için zararlı maddeleri uzaklaştırıcı etkisinin yanında ağzınızda plak oluşumunu da azaltacaktır.

   İlk olarak susam yağını biraz ısıtın. Çok sıcak olmamalı ancak biraz ılık olmalıdır. Ardından dişlerinizi firçalamayı bitirdiğinizde bu yağı ağzınızda birkaç dakika çalkalayarak gargara yapıp yutabilirsiniz.

   Hindistancevizi Yağı ile Masaj
   Hindistancevizi yağı, diş eti çekilmesini hızlandıran ağız enfeksiyonları ve bakterilerle savaşta oldukça iyi bir çözüm olabilir.

   Aynı susam yağıyla olduğu gibi hindistancevizi yağını da ağzınızda gezdirin. Bunu başlangıçta her sabah 1-2 dakika yapıp, yapmaya alışınca süreyi uzatabilirsiniz.

    

   NOT: Yukarda birçok kişinin sıkıntısı olan diş eti çekilmesiyle mücadelede evde mücadeleyi amaçlayan bazı öneriler yer almaktadır. Bu önerilerin hiçbirisi doktorunuzun size vereceği çözümlerin yerine geçmez. Lütfen her koşulda doktorunuzun söyleyeceklerine öncelik verin.

   loading...
   BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
   ZİYARETÇİ YORUMLARI

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

   BİR YORUM YAZ