Kadınların Sayfası

  Dünyaya Getirdiği Üçüzleri 6 Hafta Sonra Doktorların Söyledikleri Anneyi Şok Etti!

   Üçüzlerini Dünyaya Getirdikten 6 Hafta Sonra Doktorların Söyledikleri Anneyi Şok Etti!Üçüzlerinin olacağını öğrenen her anne şaşırmıştır galiba. Doktorlar, 23 yaşındaki Becki Jo Allen’a üçüzlere hamile olduğu haberini verince, kadın önce şok oldu. İlk şoku atlattıktan sonra çocuklarını dünyaya getirince ise doktorlardan bir şok edici haber daha geldi. Annenin üçüzleri meğerse tek yumurta üçüzüymüş! İstatistiklere göre bu 200 milyonda bir başa gelen bir hadise.

   Birkaç yıl önce Becki Jo Allen ve Liam Tierney, çocukları Indiana’ya abla olacağı müjdesini verdi.

   İngiltere’nin Liverpool şehrinde yaşayan çift yeni bir çocuğun hayallerini kuruyorlardı. Ancak muhtemelen hayallerinde tek yumurta üçüzleri olacağı ihtimali bile yoktu.

   Hamileliğinin başlarında Becki sıklıkla hasta oluyordu ve başı ağrıyordu. Bu nedenle doktorlar kendisine erken bir ultrason teklif etti. İşte o zaman çift üçüzleri olacağını öğrendi.

   Becki Jo, Liverpool Echo‘ya, “Hayatımın en büyük sürpriziyle karşılaştım. Sülalemizde üçüzü olan kimse yoktu.” dedi.Becki Jo hamileliğinin 31. haftasında Roman, Rocco ve Rohan adındaki üçüz erkek çocuklarını sezaryen ile doğurdu. Doğduklarında üç çocuk da 1.5 kiloydu ve 6 hafta boyunca yoğum bakım ünitesinde kaldılar.Çocuklar zorlu komplikasyonlara rağmen sağlıklı şekilde dünyaya geldiler.Neyse ki üç bebek de sağlıklı bir şekilde geliştiler ve kilo aldılar. Hastanede geçen 1.5 ayın sonunda bebekler eve dönmeye hazırdı.Doktorlar başta üçüzlerin tek yumurta ikizi olmadığını söylediler. Ancak ziyarete gelen herkes çocukların birbirine ne kadar çok benzediğine inanamıyordu. Becki Jo giderek şüphelenmeye başladı.

   Anne, DNA testine başvurdu. Örnekler laboratuvara yollandıktan sonra sonuçlar eline geçti. Roman, Rocco ve Rohan tek yumurta üçüzüydüler.

   Yapay döllenme yardımıyla artık üçüzlere hamile kalmak bir hayli kolay. Ancak tek yumurta üçüzleri çok ender rastlanan bir durum.İstatistiklere göre Amerika’da 2015 yılında sadece dört kez tek yumurta üçüzü dünyaya gelmiş.

   Roman, Rocco ve Rohan inanılmaz derecede birbirlerine benzeseler de anne Becki Jo onları kolaylıkla ayırt edebiliyor.

   Becki Jo, “Sadece uyuduklarında onları ayırt edemiyorum. Hepsinin tamamen farklı karakterleri var. Üçünün de kaşlarının arasında minik siyah bir doğum lekesi var. Roman’ın doğum lekesi diğer ikisinden daha koyu. Rohan’ın ise bacağında da doğum lekesi var.” dedi.Tek yumurta üçüzlerine bir haftada 130 bebek bezi ve 5 paket ıslak mendil alınıyor. Annenin ne kadar meşgul olacağını tahmin edin.6 yaşındaki Indiana tek yumurta üçüzü olan erkek kardeşleriyle eğleniyor gibi gözüküyor.Becki Jo, “Indiana kardeşlerine bayılıyor. Hiç kıskanmıyor. Üç erkek kardeşle büyümenin zorlukları aklıma gelince açıkçası kızıma biraz acıyorum” dedi.Tek yumurta üçüzleri çok dikkat çekeceğe benziyor. O kadar sevimliler ki bu ilgiyi hakediyorlar.

   Müthiş üçüzlerin hikayesini paylaşmayı ihmal etmeyin.

   loading...
   BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
   ZİYARETÇİ YORUMLARI

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

   BİR YORUM YAZ