Kadınların Sayfası

  SU İÇSEM YARIYOR DİYORSANIZ, TİROİD BEZİNİZ AZ ÇALIŞIYOR OLABİLİR!!!

   TİROİD BEZİ AZ YA DA ÇOK ÇALIŞIRSA NE OLUR

    SU İÇSEM YARIYOR DİYORSANIZ, TİROİD BEZİNİZ AZ ÇALIŞIYOR OLABİLİR!!!Tiroid bezlerinin az çalışması tıp alanında incelendiğinde tiroid yetmezliği olarak ifade edilmektedir. Tiroid genel itibariyle tanımlandığında boğazda kelebek şeklinde bir görüntüye sahiptir. Tiroid bezlerinin olduğundan daha az şekilde çalışması doğal olarak daha yavaş şekilde hormon salgılanmasına neden olacaktır.
   Bu durum doğrudan metabolizma hızına etki ederken yağ yakma sürecini de durdurur. Doğal olarak tiroid bezi az çalışan kişilerde kilo alımı çok fazla olmaktadır.Hatta fazla kilolarından şikâyetçi olan kişilerin genelde tiroid bezi az çalışma sorunları ile karşı karşıya kaldığı da bir gerçektir. Tiroid bezlerinin az çalışması pek çok nedene bağlı olarak ortaya çıkabilmektedir. Bu nedenleri tek tek sıraladığımızda ise yaş durumuna göre, doğumsal nedenlerden ötürü, hastalık şiddetine göre meydana gelebiliyor.Tiroidi az çalışan kişilerin öncelikle mutlak doktor kontrolüne gitmeleri gerekmetedir. Gidip gitmemeye aşağıdaki belirtilerin sizde olup olmama durumuna göre karar verebilirsiniz.
    Tiroid bezinin az çalışması ve fazla çalışması durumunda çeşitli rahatsızlıklar görülebilir. Bunlar ;

   Tiroid Fazla Çalışırsa;Çarpıntı, titreme, gözlerde öne fırlama,
   Sigara içen hastalarda kör olma riski
   Gözlerde sulanma, kızarma, yaşarma
   Aşırı sinirlilik
   Uykusuzluk
   İshal
   Aşırı iştah olmasına rağmen kilo kaybı

   Tiroid Az Çalışırsa;

   Kabızlık
   Üşüme
   Uyuklama hali
   Unutkanlık
   Kilo verememe
   Ses kalınlaşması
   Hareketlerde ve zihinsel hızda yavaşlama
   Adet düzensizliği ve kısırlık

   Karbonhidratlı Yiyeceklerden Uzak Durmalısınız 

   Fazla kiloya tetikleyerek kalp rahatsızlığınıza neden olacak durumlardan birisi de tiroid bezlerinin az çalıştığı insanların aşırı karbonhidrat tüketimi yoluna girmesidir.

   Bu yüzden diyet yapmak isteyen kişilerinde orta ila düşük karbonhidratlı şekilde diyet programlarını uygulamaları gerekir.Bu önemli bilgi ve yöntemlerden daha fazla kişinin faydalanması için, beğenip, paylaşmayı unutmayın lütfen…

   loading...
   BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
   ZİYARETÇİ YORUMLARI

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

   BİR YORUM YAZ