Kadınların Sayfası

Limon ve sarımsak ile hazırlanan bitkisel kür, kalp ve damar sağlığını koruyor, ciltteki yaşlanma belirtilerini durduruyor.

Gençleştiren sarımsak limon kürü!

    Limon ve sarımsak ile hazırlanan bitkisel kür, kalp ve damar sağlığını koruyor, ciltteki yaşlanma belirtilerini durduruyor.

Sarımsak ve limon ikisi de başlı başına birer şifa kaynağıdır. Bu iki doğa harikası bitki bir çok hastalığın doğal tedavisinde kullanılmaktadır. Bu iki bitkinin bir arada kullanılmasıyla ise başka bir şifa kaynağının oluşmasını sağlamaktadır. Limon suyu ve sarımsakla hazırlanan kür kalp ve damar hastalıkları, kolesterol, şeker hastalığı, reflü, ülser gibi bir çok hastalığın tedavisinde kullanılabilmektedir. Sarımsak limon kürü hafızanın gelişmesini sağlarken vücudun bağışıklık sisteminin güçlenmesini de sağlamaktadır. Bu kürün Rusya’da uzun yıllardır doğal bir tedavi olarak kullanıldığı bilinmektedir. Rus doktorlar özellikle damar tıkanıklığı ve sertliği hastalıklarında bu kürü hastalarına uygulamaktadırlar. Bu kürün en güzel taraflarında birisi de hazırlanışının kolay olmasından ötürü ev ortamında kolaylıkla hazırlanabilir olmasıdır.

KARANLIKTA 25 GÜN BEKLETİLMELİ

MALZEMELER: İki litrelik koyu renkli bir kavanoz. İki litrelik kavanozu suyuyla dolduracak kadar limon. Kırk diş soyulmuş ve ezilmiş sarımsak.

YAPILIŞI: Limonlar sıkılarak suyu kavanoza alınır. Kavanoz limon suyuyla iyice doldurulur. Sonrasında soyulmuş ve ezilmiş olan sarımsaklar yıkamadan limon suyunun içine atılır ve kavanozun kapağı sıkıca kapatılır. Bundan sonra kavanoz ışık görmeyen ılık bir ortamda muhafaza edilir. Yirmi beş gün boyunca kavanoz her gün bir kaç defa çalkalanır. Yirmi beş günün sonunda sarımsakların limon suyu içinde eriyip erimediği kontrol edilir. Sarımsaklar erimişse bu kürün hazır olduğu anlamına gelmektedir. Bu kür sabahları aç karnına mümkünse kahvaltıdan yarım saat kadar önce yarım çay bardağı içilir. Her gün aynı saatte içilmesinde fayda vardır. Burada dikkat edici nokta sarımsak limon kürünü tüketirken tadını iyileştirmek adına asla başka bir madde katılmamalıdır.

YILDA İKİ KEZ KULLANIN

Uzmanlar bu kürün özellikle otuzunu aşmış insanlar tarafından kullanılmasını tavsiye etmektedirler. Sigara ve alkol tüketenlerin bu kürü kullanmaları daha önemlidir. Bu kürün kullanımında dikkat edilecek bir diğer unsur düşük tansiyonu olanların bu kürü kullanmamalarıdır. Çünkü bu kür tansiyonu bir miktar düşürmektedir. Kan inceltici ilaç alanlarda bu kürü kullanmadan önce doktorlarıyla görüşmelidir. Bilim adamları bu kürün yılda iki kere kullanılması gerektiğini söylemektedirler.

TANSİYONUN İLACI

Tüm damar iltihaplarının giderilmesini sağlar, tıkanan damarları açar, damar sertliklerini önler ve iyileştirir. Ayrıca hipertansiyonu önler. Vücuttaki kolesterol ve lipid miktarını düşürür. Zararlı yağların yakılmasını sağlar, vücuttaki şeker oranını dengeler, pankreasın yenilenmesine yardımcı olur ve metabolizmayı hızlandırır.

TAŞ OLUŞUMUNU ENGELLER

Böbrek ve safra taşlarının oluşumunu engeller. Eğer bu taşlar oluşmuşsa eriyerek kaybolmasını sağlar. İdrar söktürür böylece vücuttaki şişkinliği yok eder ve dokularda ödem oluşumunu engeller. Romatizmal hastalıkların sebep olduğu ağrıları dindirir. Kireçlenmeyi önler, eklem yüzeylerinin yenilenmesine yardımcı olur ve buralarda ki ağrıları dindirir. Beyin ve sinir hücrelerinin yenilenmesini sağlar. Sinirde ki aksiyon potansiyelini düzenler ve refleksleri arttırır. Felç ihtimallerini azaltır. Vücudun bağışıklık sistemini güçlendirir.

loading...
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Kadınların Sayfası