Kadınların Sayfası

  Kireçlenmiş ütü nasıl temizlenir Ütünün Kireci nasıl temizlenir

   Kireçlenmiş Ütü ve Kireçli Ev Ürünleriniz İçin İşte İnanılmaz Çözüm

   Ütülerimiz için hazır ütü suları veya evde hazırladığımız suları kullanmak gerekir. Ütüdeki kireçlerden kurtulmak için size tavsiyem limon tozu ve beyazsirke olacaktır.

    Ütüdeki kireç nasıl temizlenir:

   Limon tuzunu ile ütüyü temizlemek:Çaydanlığın içine limon tozu ve su ekleyip kaynatın. Su kaynarken çaydanlıktaki kireçleri de temizleyecektir. Kaynamış suyu atmak yerine ütün içine doldurun. Veya limon tozunu eritip ütünün su haznesine koyup ütüyü çalıştırınız. Bir kaç dakika boyunca buhar püskürtün deliklerin açıldığını buharın şiddetinden anlayacaksınız. Ütü soğuduktan sonra içindeki suyu boşaltıp çalkalayıp temizleyiniz.

   Beyaz sirke ile ütüyü temizlemek: Ütünün su koyma haznesine eşit miktarda su ve beyaz sirke ekleyiniz. Ütü iyice ısındıktan sonra bir kaç dakika buhar tutunuz. Sonrasında fişten çıkarıp bir saat kadar soğumasını bekleyin. İçindeki tüm suyu boşaltıp temiz su ile çalkalayınız. Bu şekilde ütüdeki kireçleri temizlemiş olacaksınız. Ütüyü yeniden kullanmak istediğinizde eski kumaş üzerinde deneme yapmadan giysilerinizi lütfen ÜTÜLEMEYINIZ.

   loading...
   BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
   ZİYARETÇİ YORUMLARI

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

   BİR YORUM YAZ