Kadınların Sayfası

  ‘Tebdir tedaviden iyidir Evinizde Fare Ya Da İstenmeyen Böcekler Mi Var? Bu Bitkiyle Hepsini Kaçırabilirsiniz

   Evinizde Fare Ya Da İstenmeyen Böcekler Mi Var? Bu Bitkiyle Hepsini Kaçırabilirsiniz

   Geçen gece atıştırmak için kalkıp mutfağa gittiğimde ayağımın altından geçen küçük bir fare gördüm. Bir başka gün de işten eve geldiğimde hemen mutfağa girerken fare dışkısına rastladım. Mutfağın kapısını kapattığım ve evi her gün temizlediğim halde farelerin hala mutfağıma girebiliyor olmsı gerçekten sinir bozucu bir durum.

   Fare zehri kullanabilir ya da fareleri öldürmesi için birisini tutabilirdim. Bir diğer yandan da fareleri öldürmek istemedim. ‘Tebdir tedaviden iyidir’ atasözünden yola çıkarak kendi çözümümü uygulamaya karar verdim. Fareleri kimsayal kullanmadan da evinizde uzak tutmanın yolları var. Nane, kullanarak farelerin evinize girmesini engelleyebilirsiniz.

   Fareler nane kokusundan nefret ederler. Nane kokusunu alan fare derhal bulunduğu yerden kaçar. Üstelik nane kolayca bulunabilen bir şey.

   Az sonra izleyeceğiniz videoda konuşan Shoshanna, size nane ile farelerden nasıl kurtulabileceğinizi anlatıyor.

   1- Bahçenize nane ekin.

   Farelerinizin evinize girmesini önlemenin en kolay yolu bahçenize nane dikmek. Kapınızın önünde bir bahçeniz varsa, yatay ve uzun bir şekilde nane dikin. Hem naneyi yemek yaparken de kullanabilirsiniz.

   2- Çorapların içine kurumuş nane koyun.

   Bu gerçekten hızlı ve akıllıca bir çözüm. Kullanmadığınız çoraplarınızın içine kurutulmuş nane koyun. Farenizin evinize girebileceğini düşündüğünüz noktalara çorapları yerleştirin.

   3- Nane çayından sprey yapın ve etrafa sıkın.

   İster hazır nane çayı isterseniz de bahçenizdeki taze nane yapraklarını kullanın. Hemen bir çay demleyin naneyle. Çay soğuyana kadar naneleri çayın içinden almayın. Soğuyan çayı bir sprey şişesine koyun. Farelerin evinize girebilecekleri noktalara gün aşırı spreyden sıkın.

   Eğer daha güçlü silahlar istiyorsanız aktarlardan konsantre nane tozu veya nane yağı alın. Nane yağını pamuklara bandırın ve farelerin evinize girebileceğini düşündüğünüz noktalara bırakın.

   Bir sır daha verelim. Nane sadece fareleri değil aynı zamanda bitki bitlerini, kıtkanatlı böcekleri, örümcekleri, sivrisinekleri ve arıları da kaçırıyor. Harika, değil mi?

   Bu harika ev yapımı önlemi evinde fare sorunu yaşayan arkadaşlarınızla paylaşmayı unutmayın.

   loading...
   BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
   ZİYARETÇİ YORUMLARI

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

   BİR YORUM YAZ