Kadınların Sayfası

  Bu Karışımla 1 Ayda 4 Kilo Verin

   Mucize karışımla 1 ayda 4 kilo verin

   Yaz gelmeden önce kilo vermeye çalışıyor, özellikle de göbek yağlarınızı eritmek için uğraşıyorsanız bu karışım sayesinde istediğiniz kiloya gelebilirsiniz.

   Üstelik ihtiyacınız olan tüm malzemeler zaten evinizde bulunuyor; süt ve tarçın.

   Kan şekerlerinin düştüğü ikindi öğünde ve gece yatmadan önce içilecek bu birer bardak tarçınlı süt sayesinde 1 ayda 4 kilo vermeniz mümkün.

   Ancak ister beyaz ister esmer “sofra şekeri” denilen rafine şekerin günlük hayattan çıkarılması şart. Kemikleri güçlendirmesinden tansiyonu düzene sokmaya kadar birçok rahatsızlığa iyi gelen sütün bir mucizevi faydası da fazla kilolarınızdan ve yağlarınızdan kurtulmanızı sağlaması.

   Sütün özellikle de tarçın veya tarçın kabuğuyla tüketilmesinin etkiyi artırıyor.

   GÖBEK YAĞLANMALARINA KARŞI GÜNDE 2 BARDAK SÜT
   Doğduğumuz günden itibaren en temel gıda maddelerinden olma özelliğini taşıyor süt. Vücudumuzun ihtiyacı olan protein, yağ ve karbonhidratı yeterli dozda içeren en değerli vitamin kaynaklarından biri. Üstelik insan vücudu süt proteinini daha iyi kullanıyor.

   Sütün yüzde 87’ye yakını ise sudan oluşuyor. Süt, bilinen faydalarının yanı sıra şimdi bir de yeni yeni keşfedilen faydasıyla, rüştünü bu kez “estetik” açıdan ispatlıyor: Bölgesel yağ yakımı! Vücutta kilo artışları bazen vücudun tümüne yayılabildiği gibi bazen de bölgesel olarak birikim yapabiliyor.

   Özellikle aşırı stres, karbonhidrat tüketiminin çok olması, protein ve kalsiyum alımının az veya yetersiz olması ayrıca menopoz gibi durumlar da bölgesel kaynaklı kilo artışlarını beraberinde getiriyor. Süt ise, bölgesel yağ yakımı için gerekli üç dengeyi içeriğinde barındırıyor: Kan şekeri dengesi, yeterli protein alımı, yeterli kalsiyum alımı.

   KİLO VERMEYE ÇALIŞIRKEN BU ÜÇ DENGEYE DİKKAT
   Kilo vermede bir denge vardır. Bu denge de karbonhidrat metabolizmasının iyi gitmesi, vücudun yeterli protein alımı ve yeterli kalsiyumun alınması.

   Bunların hepsine baktığınız zaman, işte bu üç denge sütte mevcuttur. Oysa günlük hayatta yanlış besin seçimleri, karbonhidrattan yoğun beslenme veya dışarıda çok fazla yemek tüketmek gibi nedenler kan şekerini aniden düşürüp yükseltebiliyor.

   Gün içinde yaşanan bu ani dalgalanmalar vücut insülinlerini de etkilediği için belli bir süre sonra kilo artışına, karın ve kollarda yağlanmaya yol açıyor. Bugüne dek toplumda kilo vermek için sebze tüketmek algısı bulunuyordu. Hatta tek kuralın bu olduğu düşünülüyordu.

   Oysaki proteinin eksik olduğu beslenme şekilleri hem kilo vermeyi zorlaştırıyor hem de ilerleyen dönemlerde kas kayıpları, vitamin-mineral kayıpları gibi sorunlara yol açabiliyor. Bu nedenle protein mutlaka günlük beslenmemizde yer tutmalı. Kalsiyumun yağ attırıcı bir etkisi var. Özellikle bağırsaklardan yağların emilmeden atılmasını sağlıyor.

   loading...
   BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
   ZİYARETÇİ YORUMLARI

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

   BİR YORUM YAZ