Kadınların Sayfası

  Egzersizde yapsanız sağlıklı da beslenseniz gündelik hayatınızda yapmış olduğunuz bir takım yanlışlıklar kilo almanıza neden olabilir. Özellikle de geceleri

   Kilo almanıza neden olan 6 gece alışkanlığı

   Yeterli uyku uyuyamamak
   Vücudun her bölümünün düzgün çalışabilmesi için yeterli miktarda uykuya ihtiyacı vardır. Yeterli uyku uyuyamamak ve sürekli uykunun bölünmesi metabolizma hızına zarar verir ve yavaşlatır. Bu durum sonucunda hızlı kilo artışı meydana gelir.

   Akşam yemeğinden hemen sonra uyumak

   Günün en ağır öğününün ardından uyumak büyük bir yanlıştır. Bu durum sindirim sürecini geciktirebilir ve kabızlık problemlerine neden olabilir.  Kilo artışının önüne geçebilmek için daha hafif yemeklerle beslenin ve uyku saatinden en az 3 saat önce yemek yemeye gayret edin

   Telefonlarınızı yatak odanızdan uzaklaştırın

   Yatmadan önce elinizde telefonla oyalanmaktan vazgeçin. Telefon ve bilgisayarlarınızdan gelen mavi ışık sağlığınızı etkiler ve verimli bir uykuya dalmanıza engel olur.  Yatmadan en az 1 saat önce elektronik cihazlarınızı kapattığınızdan emin olun.  Bunun yerine kitap okuyarak uyumaya çalışın.

   Akşam yemeği öğününü atlamak

   Akşam yemeği öğününün kilo vermenizi kolaylaştıracağını zannediyorsanız yanılıyorsunuz. Öğün atlamak metabolizmayı yavaşlatır. Ayrıca bir sonraki öğünde daha fazla yemek yemenize neden olur. Bu nedenle akşam yemeklerinde küçük porsiyonlar şeklinde hafif yemekleri tercih edin.

   Yatmadan önce alkol tüketimi

   Birçok kişi gece geç saatlerde alkol tüketir. Gece alkol tüketmek uyku sorununa nende olur ve huzursuzluğu da beraberinde getirir.  Uykusuzluk ve  içki içerek aldığınız ekstra kalorilerle çok rahat bir şekilde kilo alırsınız. Aman dikkat!

   Yemek yerken tv izlemek
   Yemek yerken tv karşısında oturmak kilo almanızın en önemli nedenleri arasındadır.  Yemek yerken farkında olmadan dünyayı yiyebilirsiniz. Bu nedenle akşam yemeklerinde veya herhangi bir öğünde tv karşısında oturmanızı tavsiye etmiyoruz.
   loading...
   BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
   ZİYARETÇİ YORUMLARI

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

   BİR YORUM YAZ