Kadınların Sayfası

  Altını Islatan Çocuklara Bitkisel Çay

   Tıp tabiriyle enürezis, halk arasındaysa altını ıslatma olarak bilinen ve genel olarak çocuklarda rastlanan problemin ilk aşamada psikolojik mi yoksa tıbbi kaynaklı mı olduğunun belirlenmesi gerekiyor. Bu iki farklı şekilde ortaya çıkan alt ıslatma probleminde alt ıslatmaya iyi gelen bitkiler yardımıyla da tedavi sağlanabilir. Ancak ilk adımda sorunun kökeninin tespiti önemlidir.

   Alt Islatma Probleminde Sorunun Kaynağının Tespit Edilmesi

   Fiziksel yani tıbbi kaynaklı olan alt ıslatma probleminde böbrek ve idrar yolları sorunları, diyabet, bazı parazitlerin sorunu oluşturması görülebiliyor. Psikolojik kökenli olan alt ıslatma probleminde ise baskıcı tutum, erken yaşta alınan tuvalet eğitimi, fobilerden kaynaklandığı görülebiliyor. Genelde çocuklar, 2-3 yaş civarında gündüzleri mesane kontrolünü kazanmış olurlar.Geceleri bu mesane kontrolü yaklaşık 3,5-5 yaşları arasında tamamlanır. 5 yaşından sonra görülen alt ıslatma problemi hem ebeveynler hem de çocuklar açısından zorlu bir süreçtir. Bu problemin tedavi aşamasında alt ıslatmaya iyi gelen bitkiler tercih edilebilir. Prof Dr. İbrahim Saraçoğlu’nun bitkisel çay tarifiyle doğal yöntemlerle alt ıslatma problemi kısa süre içerisinde tedavi edilebiliyor.

   alt ıslatmaya iyi gelen bitkiler

   Processed with MOLDIV

   Altını Islatan Çocuklara Bitkisel Çay

   Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu’nun alt ıslatma problemi yaşayan çocuklar için alt ıslatmaya iyi gelen bitkiler yardımıyla hazırlanabilecek doğal çay tarifi temin edilecek bazı malzemelerle kolaylıkla hazırlanabiliyor.

   Bitkisel Çay İçin Gerekli Malzemeler:

   • 50 gram sarı kantaron otu
   • 50 gram sarı ballıbaba otu

   Bitkisel Çayın Hazırlanışı:

   İlk olarak bu alt ıslatmaya iyi gelen bitkiler yani sarı ballıbaba ve sarı kantaron bitkilerini homojen olana dek karıştırın. 1 bardak kaynar su içerisine 1 tatlı kaşığı ölçüde bu karışımdan ekleyin ve 5-6 dakika süreyle kaynamaya bırakın. Bitkisel çay ılındıktan sonra bu karışımı her gün düzenli olarak çocuğunuza içirebilirsiniz.

   Altını Islatan Çocuğa Ebeveynlerin Yaklaşımları Nasıl Olmalıdır?

   Ebeveynler çocuklarının altını ıslatmasını bilinçli olarak yaptığı gibi bir varsayım yürütebilirler. Oysa çocukların geneli altını bilinçsiz bir şekilde ıslatırlar. Alt ıslatmaya iyi gelen bitkiler yardımıyla sağlanan tedavinin yanı sıra, çocukta 5 yaşını geçmesine karşın alt ıslatma problemi bulunuyorsa, problemin kaynağı tespit edilmeli ve çocuğa karşı suçlayıcı bir tavır gösterilmemelidir. Sorunun kaynağına inerek güven veren bir tutum takınılması tedavi sürecini de hızlandıracaktır.

   loading...
   BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
   ZİYARETÇİ YORUMLARI

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

   BİR YORUM YAZ