Kadınların Sayfası

  Balğamı akciğerlerden temizleyen ve bağışıklık sistemini güçlendiren 3 bileşenli kür

   Grip mevsimi için üçlü kür! Kışın soğuk aylarını geçirdiğimiz şu günlerde, boğazlarımızdan giren mikroplar ve burun akıntısı bir dizi hastalık getiriyorNefes alıp verirken ve öksürürken zorlanıyoruz.ü

   Bu üçlü doğal kür ile ciğerlerimizde ki balğam ve muskusu komple attırıyor…

   İster bir soğuk algınlığınız veya gripiniz olsun ister masanızın okyanusunun ortasında masanızın üzerinde otururken ya da her görüşmeden öksürerek gününüze gerçek bir damper koyabilirsiniz. Ancak bal, limon suyu ve zencefil fazla mukus için inanılmaz bir rahatlama sağlayabilir.

   Fazla mukus viral enfeksiyonların, mevsimsel alerjilerin ve sigara içimi ile ilgili koşulların ortak belirtisidir. Fazla mukozadan muzdarip olursanız, cazip bir görev değil mukusun rengini, miktarını ve tutarlılığını inceleyerek neye sebep olduğunu belirleyebilirsiniz. Şans eseri, bu dört güçlü bileşen, akciğerlerinizde, burun ve boğazdaki balgam ve mukozayı azaltabilir.

   İÇME SUYU FAYDALARI

   Tıbbi bilim insanlarının tavsiye ettiği bir numaralı tavsiye, su alımını artırmaktır. Su gevşetip boğazdaki ve ağızdaki herhangi bir balgam yıkayabilir. Su ayrıca hastalığınıza katkıda bulunan toksinleri temizleyebilir.

   Soğuk su içmek, metabolizmanızı artırabilir ve bağışıklık sisteminize yardımcı olabilir ve vücudunuzun sıcaklığını düzenleyen sıcak su içmek mümkündür.

   ZENCEFILIN FAYDALARI

   Daha fazla hastan olmadığınızı hiç öğrendiniz, ancak hala fazladan mukus var mı? Zencefilinizin sinüslerin tıkanıklığından kaynaklanan baş ağrısını azalttığı bilinmektedir. Zencefil, enfeksiyondan kurtulduktan sonra geride kalan balgam birikimini azaltır.

   Zencefil, tüm sistem için önemli bir artış sağlar ve zencefildeki aktif bileşenler olan oleoresinler, çoğu soğuk ve grip tedavisinde bulunur. Zencefilin dolaşımı uyarması da bilinmekte olup, bu da fazla mukusun ciğerlerden salınmasına neden olabilir.

   Titreme ve ateş, zencefil ile azaltılabilir. Sabah hastalığı ve iltihap da zencefinin düzenli tüketilmesi ile ortadan kaldırılabilir. Astım gibi solunum problemi olanlar zencefil ile rahatlama geçirdiği biliniyor.

   BALIN FAYDALARI

   Bal genelde antifungal, antienflamatuar ve antibakteriyel faydalar için “superfood” olarak kabul edilir. Ayrıca antioksidanlar ve flavonoidler bakımından zengindir; genellikle saman nezlesi ve mevsimsel alerjik reaksiyonları tedavi etmek için kullanılır. Ayrıca kalıcı ülser ve yaraların tedavisinde de kullanılır.

   Bal bağışıklık sistemini artırdığı bilinen Lactobacillus kunkeei adlı bir probiyotik bakteri içeriyor. Her zaman rafine bal üzerinde çiğ balı tercih etmelisiniz. Ham bal, ısıtılmamış veya filtrelenmemiş olduğundan, probiyotik bakteriler balta hâlâ aktif olacaklardır. Sağlıklı bakteriler, topraklarını tehdit eden bakteri öldürmek için çok sayıda doğal bileşik salgılarlar.

   Balın balgam ve mukozayı azalttığı bilinmektedir, fakat aynı zamanda sürekli öksürükten sonra boğaz ağrısı hissini biliriz. Bal kaba sıyırılmış kas kaplamalarını rahatlatır. Balın doğanın tatlandırıcısı olduğunu unutmayın; Herhangi bir sabah demlemek lezzet harika yapabilirsiniz.

   LIMONUN FAYDALARI

   Limonun C vitamini ve potasyum bakımından zengin olduğu bağışıklık sistemi için çok faydalı olduğu bilinmektedir. Limon aynı zamanda mukusu temizleyebilen ve bağışıklık sistemini yenileyebilen anti-inflamatuar ve antimikrobiyal özelliklere sahiptir.

   Limon kan basıncını kontrol edebilir, sinir fonksiyonunu uyarır ve vücudun pH seviyelerini dengeler. Lenf sistemi hidratlandığında limon dehidrasyon ve adrenal yorulmayı önleyecek, stres seviyeleriniz azalacak ve hormonlarınız regüle edilecek.

   LIMON – ZENCEFIL – BALLI İÇECEK İÇİN REÇETE

   Bu tarifi 2-3 porsiyon şeklinde yapın

   Hazırlanma Süresi: 15 dakika

   İÇINDEKILER:

   • Bal 100 gram
   • 100 ml su
   • 4 yemek kaşığı Taze sıkılmış limon suyu
   • 1 taze zencefil

   TALIMATLAR:

   1. Taze zencefini ve limon suyunu karıştırın.
   2. Karışımı 10 dakika kaynatın.
   3. Soğutulduktan sonra, bal ve limon suyu ekleyin, sonra gece beklemeye bırakın.
   4. İçeceği buzdolabında saklayın; Bir haftaya kadar kullanabilirsiniz.

   Her sabah aç iken boş bir karnında 30-40 mL içerek tüketin. 40 gün boyunca tüketildikten sonra, bağışıklık sistemi artırılacaktır. İki hafta ara verin ve tedaviye 40 gün daha devam edin.

    

   loading...
   BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
   ZİYARETÇİ YORUMLARI

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

   BİR YORUM YAZ