Kadınların Sayfası

  Mısırları temizletmeden almaya sebep: Mısır püskülü çayı

   Koçan halindeki mısırları temizletmeden, sapıyla püskülüyle almaya sebep mısır püskülü çayı, vücutta kan şekerini dengeleyici, bağılıklık sistemini güçlendirmede yardımcı etkilerde bulunuyor. Bu nedenle, artık öyle aktarlardan alınmadıkça zor bulunan mısır püskülleri kışın evde bulundurmanız gerekenler arasında yer alıyor.

   Yapımında dikkat edilmesi gereken ise püskülleri suyun içine atıp kaynatmamak. Bu çayı doğru bir şekilde yapmak isteyenlerin kaynatılmış suyun içine sonradan mısır püsküllerini atıp 15 dakika kadar demlemesi yeterli olacaktır. Küçükken mısır püskülü çayıyla fazlaca haşır neşir olmuş olanların sayısı, hiç az değildir diye tahmin ediyoruz.

   MISIR PÜSKÜLÜ FAYDALARI NELERDİR?

   Doğal bir potasyum ve K vitamini kaynağı olan mısır püskülü faydaları şöyledir: Prostat iltihabına yarar sağlar. Böbrek iltihabına iyi gelmesinin yanında böbreklerdeki taşların düşürülmesine de yardım eder. Yüksek tansiyona iyi gelerek, tansiyonu dengelemesi de mısır püskülü çayının faydaları arasındadır.

   Diyabet yani şeker hastalığınız mı var? Bu şifalı ve her yerde bulunabilen bitki sayesinde şifa bulabilirsiniz.  Yüksek kolesterole iyi gelir, kolesterolü dengeler.  Sürekli yorgun olmaktan yorgunluktan mı yakınıyorsunuz? Yorgunluğu gideren mısır püskülü çayıaynı zamanda sizi dinlendirir.

   Anti depresan özelliği de vardır, depresyona iyi gelir. Romatizma ve kemik ağrılarına yarar sağlar. Kemikleriniz ağrıyorsa bu şifalı bitkiyi kullanabilirsiniz. Gut hastalığına fayda sağlaması da mısır püskülü çayı yararları arasındadır.

   ZAYIFLAMAYA ETKİSİ BÜYÜK!

   Mısır püskülünün bir faydası da kilo vermeye olan etkisidir. Vücuttaki yağların kolay yakılmasına yardım ederek zayıflatır. Obeziteye karşı koruma sağlar.

   ÇOCUĞUNUZ ALTINI MI ISLATIYOR?

   Birçok anne ve baba çocuklarının yaşlarının büyümesine rağmen yataklarını ıslatmasından şikayet eder. Sabah kalktıklarında çarşaflar değiştirilir, yatak havalandırılır. Çocuk için de anne ve babalar için de bu durum büyük bir sorundur. Mısır püskülü sayesinde bu sorundan kurtulmak mümkündür. Geceleri yatağı ıslatmaya son verdirir. Sadece çocuklar için değil kimi yaşlılar için de aynı durum söz konusudur. Onlar da mısır püskülü kullanarak bu durumdan kurtulabilir.

   İDRAR YOLU ENFEKSİYONUNDAN ŞİKAYETÇİ MİSİNİZ?

   İdrar yolu enfeksiyonları birçok kişinin canını sıkar. İdrar yapılırken ağrı ve yanma hissi oluşur. Diğer adı sistit olan bu rahatsızlıktan kurtulmanın birçok yolu vardır. Mısır püskülü de bunlardan biridir. Mısır püskülü çayı idrar yolu enfeksiyonlarını önler, idrar söktürür. İdrar yollarının temizlenmesine yardım eder.

   MISIR PÜSKÜLÜ ÇAYI NASIL HAZIRLANIR?

   Yazımızda belirttiğimiz tüm etkileri için mısır püskülü çay şeklinde hazırlanarak kullanılabilir. 1 su bardağı suyu kaynatın. Su kaynarken diğer taraftan mısır püsküllerini kıyın. Kaynamış olan 1 bardak suyun içine 1 tatlı kaşığı mısır püskülünü atın. 5 dakika kadar bu şekilde demlenmesi için bekleyin. Demlendikten sonra süzerek mısır püskülü çayını içebilirsiniz. Genel olarak günde 2 defa yemeklerden bir saat kadar önce içebilirsiniz.

   loading...
   BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
   ZİYARETÇİ YORUMLARI

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

   BİR YORUM YAZ