Kadınların Sayfası

  İşaret parmağınız daha uzunsa

   İngiltere’de yapılan bir araştırma, prostat kanserine yakalanma olasılığıyla işaret parmağının uzunluğu arasındaki bağlantıyı ortaya koyduWarwick Üniversitesi ve Kanser Araştırma Enstitüsü’nden bilimadamlarının yaptığı araştırma, işaret parmağı yüzük parmağından uzun olan erkeklerin prostat kanserine yakalanma olasılığının, tersi olanlarla kıyaslandığında üçte bir oranında daha düşük olduğunu gösterdi.

   Kanser Araştırma Enstitüsü’nden Ros Eeeles, bundan böyle 60 yaş altındaki erkeklere parmak uzunluğuyla ilgili basit bir deneme yapılabileceğini belirtirken, sonuçları British Journal of Cancer dergisinde yayımlanan araştırmada bilimadamları, işaret ve yüzük parmaklarının göreli uzunluğunun, doğumdan önceye dayandığını ve bunun ana rahminde bebeğin maruz kaldığı sek* hormonlarının seviyeleriyle ilişkili olduğuna inanıldığını açıkladı.

   Araştırma çerçevesinde, 1994-2009 yılları arasında, İngiltere’deki üç hastanede prostat kanseri hastası 1,500’den fazla kişi sorgulandı ve bunlar 3 bin sağlıklı erkekle karşılaştırıldı.

   Katılımcılardan işaret parmağı yüzük parmağından uzun olan erkeklerin, prostat kanserine yakalanma olasılığının yüzde 33 oranında daha az olduğu tespit edildi.

   Daha önce yapılan araştırmalar, parmak uzunluğuyla, saldırganlık, doğurganlık, spor yeteneği ve güven arasındaki bağlantıları ortaya koymuştu. Dünyada her yıl yaklaşık 254 bin erkek, prostat kanserinden hayatını kaybediyor.

   Washington Üniversitesi’nde yapılan son araştırmalar, bir insanın sadece sesini duyarak boyu hakkında fikir sahibi olabileceğimizi ortaya koyuyor. Alt gırtlak titreşimi adı verilen ve alt solunum yollarından çıkan ses, boy uzadıkça azalıyor. Bu da, uzun boylu insanların alçak sesle konuşmasını açıklıyor.

   GÖZLERİN ARKASINDAKİ DAMARLAR VE BEYİN SAĞLIĞI Psychological Science dergisinde çıkan bir araştırmaya göre, göz damarları daha geniş olan orta yaşlı insanlar, zeka testlerinde düşük puan aldı. KIRIŞIKLIKLAR HANGİ HASTALIK RİSKİNE İŞARET EDİYOR? Başka bir ilginç gerçek de, ciltteki kırışıklıklarla ilgili. Kalp hastalıkları riski ve cilt üzerinde ilişki üzerine bir grup insan üzerinde yapılan bir araştırmaya göre, vücudunda en az kırışıklık bulunan kişilerin, daha düşük, yüksek tansiyon ve kalp hastalığı riski taşıdığı tespit edildi.

   İŞARET PARMAĞI UZUNSA İşaret parmağının boyu ise kanser riskini ölçmeye yarıyor. İngiliz Kanser Araştırmaları Merkezi’nde yapılan araştırmayla işaret parmağı yüzük parmağından daha uzun olanların, prostat kanserine yakalanma riskinin daha az olduğu belirlendi. DİŞ SAĞLIĞIYLA BUNAMA BAĞLANTISI 2012 yılında yapılan bir araştırma, diş sağlığı ve bunama arasındaki ilişkiyi ortaya koyuyor. Çiğneme kabiliyeti daha iyi olanların, bunama riskine daha az maruz kaldığı tespit edildi.

   Fakat bunama öncesi zekadaki gerilemenin diş bakımı ve çiğneme üzerinde de etkisi olabileceği belirtiliyor. Iowa Üniversitesi’nde yapılan bir araştırma aort damarındaki sertliğin yakında parmaktan alınan nabızla ölçülebileceğini ortaya koydu. Bu damardaki sertleşme, kalp krizinden ölüm riski veya inme riskini artırabiliyor. Daha önce sadece kasık bölgesindeki damarlar incelenerek bu sertleşme gözlemlenebiliyordu.

   UYKU APNESİ VE KÖRLÜK Tayvan’da yapılan bir araştırma, uyku apnesi şikayeti olanlarda, apne sonrası 5 yıl içinde glokom denilen ve körlüğe yol açabilen bir hastalığa yakalanma riskinin iki kat fazla olduğunu gösteriyor. Uykuda rahat nefes alamama sonucu meydana gelen oksijen kaybı, göz sinirlerine hasar veriyor.

   UÇUK VE HAFIZA ARASINDAKİ BAĞLANTI… Columbia Üniversitesi’nde yapılan bir araştırmaya göre, uçuk ve alzheimer ve bunama arasında bir bağlantı var. Sekiz yıl boyunca 59 ve 79 yaşları arasındaki insanlar üzerinde yapılan araştırmada, Tip 1 ve Tip 2 herpes simpleks (uçuk) virüsüne maruz kalanların hafızasının daha da kötüleştiği tespit edildi.kaynak www.korkusuzmedya.com

   loading...
   BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
   ZİYARETÇİ YORUMLARI

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

   BİR YORUM YAZ