Kadınların Sayfası

  Çaydanlık Parlatma Yöntemleri

   Türk kahvaltılarının ve yemek sonralarının en sevilen içeceği olan çay, sık sık demlenmektedir. Her gün iki, üç kez kaynayan çayın en önemli unsuru ise güzel çaydanlıktır.Hemen hemen her gün evde demlenen çay, kahvaltı ve kurabiyelerin ayrılmaz bir parçasıdır. Bu nedenle evde bulunan çaydanlığın kirlenmemesi veya kireç tutmaması da elde değildir.Kadınının çilesi haline gelen çaydanlık temizlemeveya parlatma işlemi, temizleme ürünlerine rağmen mümkün olmamaktadır. Sık sık kullanılan çaydanlıklar, zamanla matlaşır ve kireçli bir görünüm sergiler. Bu nedenle de doğal yöntemler kullanılarak temizlenmesi şarttırÇaydanlık Nasıl Parlatılır?

   • Ev temizliğinde kullanılan sirke, harika bir temizleyici ve parlatıcı maddedir. 1 su bardağı sirkenin içerisine bir miktar tuz atarak çözülmesini bekleyin. Tuz sirkenin içerisinde iyice çözüldükten sonra çaydanlığı sünger ile birlikte bu suyun içerisinde temizleyin. Çaydanlığın temizlendiğini ve parladığını fark edeceksiniz. İsterseniz tuz eklemeden de ılık sirke ile temizleyebilirsiniz.
   • Çaydanlık temizleme ve parlatmanın bir diğer yolu ise limon kabuğu ile güzelce ovmaktır. Limonu soyduktan sonra kabuklarını çaydanlığı güzelce ovmak için kullanın. Daha sonra her zamanki gibi yıkayın ve pamuklu bir bez ile kurulayın.

    

   • Bir diğer yöntem ise elma kabuklarını kullanmaktır. Temiz çaydanlığın içerisine su ve elma kabuklarını koyarak kaynatın. Elma kabuklarının su ile birlikte iyice kaynaması çelik çaydanlığın parlamasını sağlayacaktır.
   • Karbonat da temizlikte sık sık kullanılan bir malzemedir. Karbonat ile sirkeyi karıştırarak çaydanlık temizliğinde kullanabilirsiniz. Çaydanlığın içerisine sirke koyup 1 gece bekletin. Ertesi gün içerisindeki sirkenin yarısını boşaltın. Kalan sirke içerisin de 1 yemek kaşığı karbonat ekleyerek sünger yardımı ile çaydanlığı güzelce temizleyin.
   loading...
   BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
   ZİYARETÇİ YORUMLARI

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

   BİR YORUM YAZ