Kadınların Sayfası

  Kantin Görevlileri Çocuğuna Yemek Vermeyi Reddetti. Anne Hızla Okula Giderek Kantini Başlarına Yıktı.

   Kendimi benzer bir durumda hayal bile edemiyorum. Bir lise öğrencisi okulun kantinindeki self servis büfesinden yemek tepsisine istediği yemeklerden koydu. Bunu gören bir kantin çalışanı çocuğun elindeki tepsiyi aldı ve yere fırlattı.

   Çünkü çocuğun parası biraz eksikti. Peki parasının eksik olması onu herkesin önünde aşağılamaya ve küçük düşürmeye değer miydi?Haksızlığa uğradığını düşünen lise öğrencisi Dominic yaşadığı olayı annesine anlattı. Annesi okula koşarak herkese insanlığıyla ders verdi.

   Dominic’in annesinin verdiği dersi detaylı bir şekilde aşağıdan okuyabilirsiniz.
   16 yaşındaki Dominic Grant, arkadaşlarının gözünün önünde küçük düşürüldüğünde okul kantininden yemek almaya çalışıyordu. Bir kantin çalışanı çocuğun yemek tepsisini aldı ve yere fırlattı.

   Nedeni mi?

   Çünkü çocuğun kantine 5 dolar borcu vardı önceki günlerden.

   Dominic, CNN’e “Gerçekten çok utandım. Kantinde arkadaşlarım vardı. Yemek tepsimi aldılar ve yemek yemeye paramın yetmediğini söylediler” dedi.

   Çocuğa parasının yetmediğini söylemek ayrı bir şey, bütün arkadaşlarının gözünün önünde küçük düşürerek tepsisini yere atmak ayrı bir şey.

   Dominic’in annesi Keown olayı öğrendiğinde çok şaşırdı. Hemen okula koştu ve herkesin ağzını açık bırakan bir ders verdi.

   İlk olarak oğlunun parasını ödedi. Sonra da kantindeki bütün öğrencilerin parasını ödedi. 200 dolar (600 TL) okuldaki hiçbir çocuğun benzer bir muamele görmesini önledi.

   Bütün okulların yaşanan bu olaydan ders çıkarmaları gerekiyor.

   Cesur annenin davranışını takdir ettiyseniz paylaşmayı ihmal etmeyin.

   loading...
   BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
   ZİYARETÇİ YORUMLARI

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

   BİR YORUM YAZ