Kadınların Sayfası

  Hint Kınası ve Geçici Dövme Yaptırmayı Düşünenler ; Sayfamızı Okuduktan Sonra Bir Daha Düşünün

   Geçici Kınanın ve Hint kınasının ne kadar moda olduğunu  ve şık göründüğünü bilirsiniz,ancak haberimizi okuduktan sonra, göründüğü kadar masum olmadıklarını anlayacaksınız. Yaz aylarında tatil yerlerinde gençlerin, evleneceklerin oldukça tercih ettiği bu yeni moda Süslemeler, cilde çok büyük zararlar verebiliyor.Uzmanlar, geçici dövmelerde ve hint kınalarında “parafenilen diamin “ adlı maddenin  yüksek oranda bulunmasıyla ,kullanıldığı alanda  yanma, kızarıklık, kaşıntı, içi sıvı dolu kesecikler ve sulanma gibi belirtiler ortaya çıkabileceğini belirtti. Bu sebeplerden dolayı, bu tür maddelerle işlem yaptırmaktan kesinlikle kaçınılması gerektiğini açıklayan uzmanlar, bu işlemlerin ömür boyu kalıcı izler bırakabileceğini belirtti.Alerjiden korunmak için, alerjenin saptanması gerekiyor ve bunun için alerji testleri yapılması gerekiyor. 

   Fas’ta tatildeyken  ellerine kına yaptırmaya karar veren 22 yaşındaki Sophie Akis, yaptırdığı kara kına dövmesinin üstünden 24 saat geçmeden korkunç bir olayla karşılaştı.Fotoğrafta görüldüğü gibi,ellerinde kızarmalar ,şişmeler,su toplama meydana gelen genç kız ,dövmeye alerjik Reaksiyon gösterdi,hastanede tedavi gördü.İngiliz Cilt Vakfı mağdur kişi sayısının çok olması sonucu twitter’da #BlackHenna etiketiyle bir kampanya başlatarak, insanların Geçici Dövmelerden-Hint Kınalarından vazgeçmeleri konusunda uyarılarda bulundu.

   Cilde yaptığı zararlara ek olarak ,yenilmesi ve gözlere kaçması ile de büyük zararları olan Geçici Dövme ve Hint Kınasından ,Lütfen Uzak Duralım. Gene de yapmak istiyorsanız, Lütfen Öncelikle Alerji Testi Yaptırınız. Sağlığınızı Riske Atmayın.

   loading...
   BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
   ZİYARETÇİ YORUMLARI

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

   BİR YORUM YAZ