Kadınların Sayfası

  Limon Kabuğu Mucizesi Ve faydaları

   Limon, pek çok faydası olması sebebiyle turunçgiller grubunda çok önemli bir paya sahiptir. Başta gıda olmak üzere sağlık, temizlik, kozmetik gibi alanlarda kullanılır. Vücudumuz için gerekli olan C vitamini, kalsiyum, potasyum gibi mineralleri içerir. Limon kabuğu da genelde kek yapımında güzel tat vermesi için kullanılır. Bunun dışında limon kabuğunun sayısız faydası vardır.

   Limon Kabuğunun Faydaları

   Taze ya da kurutulmuş limon kabuğu yemeklerde, pasta ve keklerde kullanıldığı gibi sağlık içinde kullanılır. Limon kabuğu kolesterol ve tansiyon yüksekliğine, kalp hastalıklarına iyi gelir. İçerisinde bol miktarda flovanoid bulundurduğu için kanserli hücrelerin gelişimini önler. C vitamini deposu olduğu için bağışıklık sistemini güçlendirerek hastalıklara karşı korur. Sindirim sisteminde etkilidir. Ağız içi yaralarda ve diş eti rahatsızlıklarında iyileştirici etkiye sahiptir. Limon kabuğu özellikle cilt kanserine karşı kalkan görevini görür.

    

   Limon Kabuğu Ve D-Limonen

   11.00-16.00 saatleri arası güneş ışınlarının dik geldiği saatlerdir. Maxsimum faydayı almak için bu saatlerde limon ve limon kabuğu ya gölgede ya da yerken çabuk davranılması gerekir. Aksi halde limonun içindeki C vitamini kısa bir süre içinde okside olur.

   Limon Kabukları Nasıl Kullanılır?

   Limon ve Limon kabuğunun mucizevî faydaları saymakla bitmez. İşte limon kabuklarını değerlendirmek için 8 güzel öneri:

   1.Limon kabukların rendeleyerek buzlulukta saklayabilirsiniz. İhtiyacınız olduğunda yemeklerde ve keklerde rahatlıkla kullanabilirsiniz.

   2.Eğer limon aromalı zeytinyağı elde etmek isterseniz zeytinyağının içine rendelenmiş ya da ince ince doğranmış limon kabuklarını zeytinyağının içine ekleyebilirsiniz.

   3.Limon kabuklarınızı buz kalıplarının içinde dondurabilirsiniz. Özellikle yaz aylarında bir bardak su ve limonatanızın içine katarak ferahlatıcı bir içecek elde etmiş olursunuz.

   4.Evlerinizin belli yerlerine çıkan karıncaları hiç zarar uzaklaştırmak için limon kabuğu koyabilirsiniz.

   5.Ev temizliği ve kıyafetlerinizdeki lekeleri çıkarmak için bir çözümdür.

   6.Bulaşık makinesinin kaşıklığına yerleştirebilirsiniz. Hem kaşık çatallarınızı parlatır hem de bulaşık makinenizin içi hoş kokar.

   7.Buzdolabınıza koyduğunuzda buzdolabınız kötü kokulardan arınır.

   8.Eğer tırnaklarınız çok sararıyorsa ve hemen kırılıyorsa limon kabuğu ile tırnaklarınızı güçlendirebilir ve beyazlatabilirsiniz.

   Meme Kanserine Çare Limon Sirkesi Tarifini mutlaka okumanızı ve yapmanızı tavsiye ederiz.

   loading...
   BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
   ZİYARETÇİ YORUMLARI

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

   BİR YORUM YAZ