Kadınların Sayfası

  Çocukken Ailesiyle Bu Fotoğrafı Çektirdi – 17 Yıl Sonra Bakın O Anları Nasıl Yeniden Canlandırdı

   Genç yaştayken çocuk sahibi olmak hiç de kolay değil. Bitirmeniz gereken bir okul, ihtiyaçlarınızı karşılamanız için çalışmanız gereken bir iş vardır.

   Madeleine’in anne ve babası 17 yıl önce bu durumdaydı. Madeleine dünyaya geldiğinde annesi 16 babası ise 17 yaşındaydı. İkisi de ailesiyle beraber yaşıyordu. Çoğu kişi çiftin ayrılacağını düşündü.

   Yine de Madeleine’in ebeveynleri kızlarının geleceğini düşünerek kızları için ellerinden gelenin en iyisini yapmaya çalıştılar.

   Madeleine liseden mezun olduğunda Facebook sayfasında şunları paylaştı:

   “BERABER başardık. Annem hamileyken 15 yaşındaydı. Ben dünyaya geldiğimde 16 yaşına girmişti. Babamsa 17 yaşındaydı. Yukarıdaki fotoğraf 2000 yılından.

   İkisi de aileleriyle beraber yaşamaya devam ettiler. Ancak beni beraber büyüttüler. Bana güzel bir gelecek sunmak için her şeyi yaptılar. Babam inşaatta çalışıyordu ve annemse profesyonel olarak futbol oynuyordu.

   Bugün çok güzel bir evlilikleri var. Harika bir ev satın aldılar. Annem şu anda ev hanımı. Babam ise tersanede çalışıyor.

   Ailem iki kız kardeşimin üzerine titriyor. Yukarıdaki fotoğraf bana her zaman güç verdi.

   Bu fotoğrafı yıllar sonra yeniden canlandırmak istedim. Üniversiteye kabul edildim ve o anı ölümsüzleştirmek istedim.

   Yine fotoğrafla insanlara nereden nereye geldiğimizi göstermek istedim.

   Ailem, okulda ve hayatta başarılı olmam için bana her zaman büyük bir motivasyon oldular. Bundan daha iyi bir aileye sahip olamazdım. Tanrı’ya her gün böyle bir aileye sahip olduğum için şükrediyorum. BERABER başardık!”

   Tanıdıkları anne ve babanın birbirinden ayrılacağını düşünse de Madeleine’in anne ve babası tam aksini kanıtlamış.

   Genç kız şimdi üniversiteye başladı ve parlak bir geleceği var. Ebeveynleri bu kadar destekleyici olmasa muhtemelen bugün bulunduğu konumda olamazdı. Aile Madeleine’in en büyük motivasyonuydu. Şimdi de iki küçük kızlarına ilham olmaya çalışıyorlar.

   İkinci fotoğraf Madeleine’in mezuniyetinde çekildi. Bu aslında insanların sözlerine kulak asmadığınız ve azmettiğiniz takdirde neler başarabileceğinizin bir kanıtı.

   Hikâye sizi de etkiledi mi? Tanıdığınız ailelerle paylaşmayı ihmal etmeyin.

   loading...
   BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
   ZİYARETÇİ YORUMLARI

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

   BİR YORUM YAZ