Kadınların Sayfası

  10 Yaşındaki Oğlu Havuzdan Çıktıktan Sonra Hayatını Kaybetti – Anne Şimdi Bütün Ebeveynleri Uyarıyor

   Cassandra Jackson ve 10 yaşındaki oğlu Johnny’nin o günkü planı evlerinin yakınında bulunan havuza gitmekti.

   Havuzda geçirilen saatlerden sonra artık eve gitme vaktiydi. Johnny birden hastalandı ve annesine uykusu geldiğini söyledi. Annesi ise güneşin altında saatlerce zaman geçirdiği havuzdan dolayı yorgun düştüğünü düşünerek fazla endişelenmedi.

   Çocuk dinlenmek için odasına gitti. Bir saat sonra Cassandra çocuğunun durumunu kontrol etmek için odasına gitti. Çocuğunun ağzında köpükler olduğunu ve nefes almadığını gördü.

   Cassandra hastaneye koştu ama çok geçti. Johnny hayatını kaybetmişti. Doktorlar Johhny’i incelediklerinde ölüm nedeninin boğulma sırasında oksijensiz kalma olduğunu belirledi. Cassandra böyle bir şeyin nasıl olacağına şaşırıp şok oldu.

   Nadiren görülen bu tür vakalara kuru boğulma veya ikincil boğulma adı veriliyor ve su yuttuktan ya da banyo yaptıktan 72 saat sonrasına kadar bu tür bir durumla karşılaşmak mümkün. Bu durum hem çocuklarda hem de yetişkinlerde görülebiliyor ancak çocuklarda görülme riski daha fazla.

   İkincil boğulma durumunda akciğer zarar görerek, temel işlevi olan kana oksijen sağlama ve kandan karbondioksiti atma görevini yerine getiremez. Can alıcı kısmı da işlev bozukluğu daha sonradan görülebilir ve boğularak ölüme neden olabilir.

   Cassandra Johnson, Todaysshow.com’a verdiği demeçte, “Ciğeri suyla dolmuş olan bir çocuğun yürüyüp konuşabileceğini asla düşünemezdim.Çok sevimli bir çocuktu. Hayat doluydu” dedi.

   Eğer aşağıdaki belirtileri çocuğunuzda görürseniz ve derhal doktora giderseniz, çocuğunuzun hayatını kurtarabilirsiniz. Doktorlar beyne oksijen gitmemesinden kaynaklanan bu üç belirtiye özellikle dikkat etmenizi öneriyor.

   Belirtiler:

   *Nefes almakta zorlanma.

   *Aşırı yorgunluk

   *Davranışlarda değişiklik. Örneğin, çocuğunuzun normaden daha huysuz ve hırçın olması.

   Hiçbir ebeveyn bu tür bir trajediyi tecrübe etmemeli. Bu yüzden yazıyı mutlaka bütün ebeveynlerin okuması gerekiyor.

   Trajik olayın videosu:

    

   Daha fazla çocuğun hayatını kaybetmemesi ve ebeveynlerin konu hakkında bilinçlenmesi için paylaşmayı ihmal etmeyin.

   loading...
   BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
   ZİYARETÇİ YORUMLARI

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

   BİR YORUM YAZ