Kadınların Sayfası

  Kızına Bir Geceliğine Bakması Gerekiyordu – Bir Saat İçinde Çocuğun Başına Bakın Ne Geldi

   Bebekler son derece hassastırlar. Onları bu yaşlardayken her şeyden ve herkesten korumanız gerekir.

   Sarsılmış bebek sendromu veya diğer adıyla sallanmış bebek sendromu, ani bebek ölümü sendromundan sonra bebeklerin ölümüne neden olan en büyük ikinci tehlikedir.

   Cheyenne Rae Owensby dünyaya geldikten hemen sonra annesi ve babası ayrıldı. Minik bebek her iki haftada bir babasıyla kalıyordu.

   Cheyenne sekiz aylıkken, annesi Amy kızını eski eşine bıraktı. Bir buçuk saat sonra Amy hiçbir annenin almak istemeyeceği bir çağrı aldı.

   Kızı helikopterle acile götürülmüştü ve nefes almıyordu.

   James David Jr. ismindeki baba, kızı ağlamaya başlayınca bebeği omuzlarından silkelemiş ve belki susacağını düşünmüş. Ancak hayatı boyunca pişman olacağı bir hareket yaptığından habersizmiş.

   Cheyenne’i öyle şiddetli sallamış ki bebeğin kafatasında çatlak oluşmuş ve beyninde kanama oluşmuş. Doktorlar, bebekte böylesine ciddi bir sorun olduğundan ertesi güne çıkamayacağını düşünmeye başlamışlar.

   Amy, hastaneye vardığında kızının boylu boyunca yattığını görmüş. Daily Mail’de belirtilenlere göre Cheyenne’nin birçok operasyon geçirmesi ve beyninin yarısının alınması gerekmiş.Herkesin düşündüğünün aksine minik kız son derece savaşçı çıktı ve bir aylık mücadelesinin ardından taburcu edildi. Cheyenne’in annesi Amy, Prayers For Cheyenne Raeisimli Facebook sayfasında başlarından geçenleri ayrıntılı şekilde anlattı

   Amy, “8 aylık bebeğimi babasına bıraktım. Bir buçuk saat sonra aradılar ve başımdan aşağıya kaynar sular döküldü. Bebeğim nefes almıyordu. Lisede tanıştığım, ilk aşkım, 10 yılımı paylaştığım eski eşim kızımıza böyle bir şey yapmış. Bir anda dünyam tersine döndü” dedi.

   Cheyenne adına açılan Facebook sayfasında Cheyenne’in babası James David Jr’ın 10 yıllık hapis cezasına çarptırıldığı paylaşıldı.

   Beyninin yarısı alınmasına rağmen Cheyenne diğer çocuklardan farklı değil.

   Vücudunun sağ kısmında kısmi felç var. Şimdilerde beş yaşında ve hayat dolu bir çocuk.

   Bilinmeyen bu tehlike hakkında yeni anne ve babaları bilinçlendirmek için paylaşın.

   loading...
   BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
   ZİYARETÇİ YORUMLARI

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

   BİR YORUM YAZ