Kadınların Sayfası

  Yatak Böceklerinden Doğal Yöntemlerle Kurtulun

   Yataklarda gözle görünmese bile birçok böcek yaşar. Yassı vücutları, mobilyaların yanı sıra şiltelerdeki küçük çatlakların içine sıkışmalarına izin verir. Minderlere olduğu kadar diğer mobilyalar, kapıların çatlakları, tezgah çekmeceleri, raflar ve diğer alanlar saklanmakta hünerlidir. Hastalık yaymazlar ama kırmızı, kaşıntılı ısırıkları sebebiyle uykunuzu bozarlar.

    Çıplak gözle tespit etmek zor olsa da, yatakta böceklerin en yaygın işaretlerinden biri olan ısırıkları dışında, çarşaflarda küçük kan lekeleridir.

   Bu küçük böceklerden kurtulmak için kimyasallar vardır. Bunun için doğal yöntemleri deneyebilirsiniz.

   1. Diyatomlu Toprak
   Diyatomlu Toprak , yatak böcekleri de dahil olmak üzere çeşitli zararlılarda etkili olan ve küçük su organizmalarının fosil kalıntılarından yapılmış, kimyasal içermeyen bir tozdur. Yatak böceklerinin yağını emerek öldürür.

   Kullanmadan önce, nevresimlerinizi mümkün olduğunca sıcak suyla yıkadığınızdan emin olun ve evinizi iyice elektrik süpürgesiyle süpürün. Yatak ve yatak odanız gibi etkilenen bölgelere serpmek için hazır olduğunuzda, bir maske kullanın. Tozu serpin ve birkaç gün sonra elektrik süpürgesiyle çekin. İşlemi iki haftada bir uygulayın.

   2. Elektrik Süpürgesi 
   Tüm çarşafları, yatak örtülerini, kumaşları vb. Yıkamak için mümkün olan en sıcak suyla yıkayın ve olası her şeyi elektrik süpürgesiyle süpürün. Bir yatak böcek istilasını ortadan kaldırmaya yardımcı olabilir. Tüm sandalyeleri ve diğer yumuşak mobilyaları, tüm halıları, şiltelerin yanı sıra şiltelerin kılıflarını hatta perdeleri bile süpürün.

   3. Buharlı Temizleme
   Yüksek sıcaklıklarda yıkanamayan bazı maddeler ve elektrikli süpürge ile tamamen süpürülemeyen bölgeleri buharla temizleyebilirsiniz. Yüksek ısı kullanarak buharlı temizleme rahatsız edici canlıları öldürmede çok etkilidir; ne yetişkin yatak böcekleri, ne de yumurtaları buharı tolere edemezler. Bilim insanları, yatakta böceklerin 140 derecenin üzerindeki sıcaklıklara maruz kaldığında öldürüldüğünü buldular . Ayrıca, buhar temizlemenin en büyük yararlarından birisi, ısıyla muamelenin kumaşın derinliklerine nüfuz etmesi ve bunun yanında, küçük çatlaklar, çatlaklar ve köşeler gibi, imkansız olan alanlara da ulaşabilmesidir.

   4. Karbonat
   Karbonat, onlardan nem emer ve sonuçta onları öldürür, temelde yatak böceklerini kurutur. Evdeki tüm etkilenen odalarda hafif bir tabaka yayın. Karbonatın bir hafta boyunca kalmasını sağlayın. Bir hafta geçtikten sonra, elektrik süpürgesiyle karbonatı emin.

   5. Acı Biber, Zencefil ve Keklikten sprey
   Bunu yapmak için aşağıdaki maddelere ihtiyacınız olacak.

   1 çay kaşığı biber
   1 tk rendelenmiş zencefil
   1 çay kaşığı kekik özü yağı
   1 su bardağı su

   Yol:

   Bütün malzemeleri bir tencerenin içinde birleştirin. Suyu yaklaşık 7 dakika kaynatın. Karışımı sprey şişesinin içine doldurun, yatağınızın üzerine püskürtün.

   6. Çay Ağacı Yağı
   Çay ağacı yağı , antibiyotik, antifungal, antiseptik, balgam söktürücü ve antiviraldir. Sadece viral ve bakteriyel enfeksiyonları inhibe etmekle kalmaz, aynı zamanda yatak böcekleri de dahil olmak üzere böcekleri öldürmek için kullanılabilir, çünkü antiparazitik özelliklere sahip olduğu için büyümelerini yokedebilir veya bastırabilir.

   20 damla % 100 saf çay ağacı yağını su ile bir sprey şişesine seyreltin ve etkilenen mobilyaları iyice püskürtün. Etkilenen şiltelerin yanı sıra duvarlar, dolaplar, perdeler, minderler ve diğer yumuşak materyallerin yanı sıra, nevresim takımlarını ve kumaşları mümkün olan en sıcak suda yıkamanın yanı sıra, bunların altındaki, etrafında ve üzerine püskürtün.

   loading...
   BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
   ZİYARETÇİ YORUMLARI

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

   BİR YORUM YAZ