Kadınların Sayfası

  ÇOK ŞİFALI. . . YOK SATIYOR

   Demirhindi Meyvesinin Faydaları

   Şeker Hastalığı, Saç Dökülmesi, Kalp ve Eklem İltihabı Sorunlarına Mucizevi Meyve

   Demirhindi meyvesi ya da İngilizcedeki adıyla Tamarind meyvesi, Afrika ve Asya kökenli olup çoğunlukla tuz ile birlikte Hint mutfağında tüketilir. Eşsiz tadı ile birlikte demirhindi, vücuda çok sayıda fayda da sunmaktadır.

   Eklemlerdeki İltihaplanmayı Önler

   Günümüzde özellikle hareketsiz kalan kişilerde çok yaygın görülen eklem iltihaplanmalarına iyi gelen demirhindi, ağrıyı azaltır ve iltihap söktürücü özelliği ile de vücudunuzun daha sağlıklı olmasına yardım eder. Antibakteriyel özellikte olan demirhindi, bağışıklık sisteminizi güçlendirir, vücudunuzu dinç tutar ve içeriğindeki zengin besin kaynağı ile de çeşitli hastalıkların tedavisine yardımcı olur.

   Göze İyi Gelir

   Günlük hayatta televizyonlar, her dakika baş başa olduğumuz akıllı telefonlar, okuma çağında olanlar için kitaplar, gözü yıpratan unsurlardır ve gözün gücünü tekrar yerine getirmek için de demirhindi gibi besinlere ihtiyacımız vardır. Demirhindi, içeriğindeki yoğun A vitamini sayesinde göz problemlerinin üstesinden gelmenize yardımcı olur.

   Saç Dökülmesini Tedavi Eder

   Demirhindi  meyvesi, saç dökülmelerine karşı en iyi doğal bitkilerden birisidir. Özellikle yumuşayana kadar suda kaynatıp suyunu sıktığınızda ve bu su ile birlikte derinizi ovduğunuzda tam verim alabilirsiniz. Uygulama sonrası saçınızı durulamadan önce bir saat kadar beklemelisiniz.

   Şeker Hastalığına İyi Gelir

   Bu mucizevi bitkinin bir diğer faydası da şeker hastalarını sevindirecek türden. Kan şekeri seviyenizi düzenleyen demirhindi, herhangi bir aktardan bulabileceğiniz ezme hali ile birlikte diyabet sorunlarına iyi gelir.

   Kalp Sorunlarını Azaltır

   Demirhindi meyvesi kalp ve damar sağlığınız için adeta hayati önem taşıyan potasyum açısından da çok zengindir. Ayrıca lif içeriği sayesinde kolesterol düzeyinizi de kontrol eden bu meyve, yüzlerce yıldır doğal tıpta ilaç olarak kullanılır.

   Günümüzde çoğu insan reçete ile ilaç alıyor olsa da, tüm hastalıkların çözümü doğada yatar. Siz de hastalıklardan korunmak ve daha hızlı iyileşmek için demirhindiyi deneyebilirsiniz.

   Referans: naturalhealingmagazine

   loading...
   BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
   ZİYARETÇİ YORUMLARI

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

   BİR YORUM YAZ