Kadınların Sayfası

  Her Sabah Boş Mideyle Elma Sirkesi Ve Bal Karışımı İçtiğinizde Ne Olur?

   Halsizlik, sindirim sorunları, kas, eklem veya boğaz ağrısı yaşayanlar için elma sirkesi ve bal karışımı kesinlikle denenmesi gereken bir karışım. Tek yapmanız gereken her sabah boş mideyle bu karışımı içmek.

   Sürekli halsizlik, tükenmek bilmeyen akıntı ve ağrılar, kronik hastalıklar hayatınızı mahvedebilir. Enerji seviyenizi sürekli olarak aşağıya çeker ve hatta başka ciddi sağlık problemlerine neden olabilir. Bir çoğumuz gibi sizde hem sağlıksız yiyecek ve içeceklerle beslenip hem de stresli ve hızlı bir yaşam stilini benimsiyorsanız, o zaman okumaya devam etmelisiniz.

   Yukarıda bahsettiğimiz bu sağlıksız alışkanlıklar vücudunuzun asidik olmasına neden olabilir. Vücudunuzdaki pH dengesizlikleri birçok hastalığa, enfeksiyona, iltihaba, enerji eksikliğine, bulantıya ve daha bir çok rahatsızlığa neden olabilir. Neyse ki, hepimizin mutfağında bulunan elma sirkesi ve bal ikilisi vücudunuzun alkalize olmasına yardımcı olabilir yani kanınızın pH seviyesini doğal durumuna getirerek, mikropların ve rahatsızlıkların üstesinden gelmenizi kolaylaştırır. Bu karışım, iltihaplanma, sindirim sorunları, kas, eklem ve boğaz ağrısı yaşayan insanlar için şiddetle tavsiye edilir.

   Elma sirkesi, ezilmiş elmalardan fermente edilmiş bir karışımdır. Elma suyu gibi, bir miktar “pektin” içerir. B1, B2 ve B6; biyotin; folik asit; niasin; pantotenik asit; C vitamini açısından zengindir. Aynı zamanda bir miktar sodyum, fosfor, potasyum, kalsiyum, demir ve magnezyum içerir. Elma sirkesi aynı zamanda önemli miktarlarda asetik asit ve sitrik asitte ihtiva eder.

   Bal ise çiçekler aracılığıyla, arılar tarafından yapılan tatlı bir şuruptır. Potasyum, kalsiyum, magnezyum, demir, bakır ve çinko içerir. Ayrıca C vitamini, tiamin, riboflavin, nikotinik asit, B6 vitaminide bol miktarda bulunur. Ayrıca bal alırken unutmayın; aldığınız bal ne kadar koyu kıvamlıysa, besin yoğunluğu o kadar fazladır.
   elma sirkesi

   Elma Sirkesi ve Bal Karışımı Nelere İyi Geliyor?

   İşte bu karışımın bir kaç avantajı:

   Asit reflüsü ve mide yanması tedavisinde kullanılır.
   Sindirim ve kabız ile yardımcı olur.
   Kolesterolü düşürür.
   Tansiyonu düşürür.
   Kilo vermeye yardımcı olur.
   Boğaz ağrısını dindidir.
   Enerjiyi artırır.
   Ağız kokusunu ortadan kaldırır.
   İltihabı azaltır
   Peki Mucizevi Sirke ve Bal Karışımı Nasıl Hazırlanır?

   1 tatlı kaşığı bal
   1 çorba kaşığı, organik elma sirkesi
   1 su bardağı su
   Tüm malzemeyi uzunca bir bardakta karıştırın ve her sabah kahvaltıdan en az 20 dakika önce tüketin.
   Yutarken sorun yaşıyorsanız, üzerine bir bardak su içebilirsiniz.

   loading...
   BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
   ZİYARETÇİ YORUMLARI

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

   BİR YORUM YAZ