Kadınların Sayfası

  Kol Sarkması Neden Olur? Ne Yapmalı?

   İnsan yaşlandıkça metabolizma yavaşlar, hücreler kendini yenileyemez vücutta sarkmalar meydana gelir. Elbette ki bu doğal bir sürecin göstergesidir. Eğer siz yediklerinize içtiklerinize ve egzersizlerinize gerekli olan önemi gösterirseniz bu süreçte hiç bir şey yapmayan kişilere kıyasla gözle görülür farkla bir fit hal alacaksınız. Peki bu vücuttaki sarkmalar için ne yapmalıyız? Tabi ki egzersiz hareketleri birinci önerimiz olacaktır.


   Ters Şınav Pozisyonu Bu hareketi yapmanız kol kaslarının gelişmesinde rol oynayacak. Hem bu hareket kolay hem de yanınızda taşımanıza gerek olan herhangi bir spor aleti de yok.

   Makas Hareketi Kol yağlarını hızlı kaybetmenin en iyi yollarından biri de makas hareketidir. Dik durun ve omuzlarınızı düz olarak öne doğru uzatın. Tıpkı bir makas gibi sağ ve sol kolu üstü üste getirerek sırayla hareket ettirin. Önce sol kolu yukarı, sonra sağ kolu yukarı, bu sırayla 20 kez tekrarlayın.

   Ağırlık kaldırmak Ağırlık egzersizleri kol yağlarını eritmenin en kolay yoludur. Ancak ağırlıklar en fazla 2-3 kilo olmalıdır. Bununla başlayın. Zamanla dilerseniz arttırabilirsiniz.

   Şınav Ağırlık kaldırmadığınız sürece kol kasları zayıflamak eğilimindedir. Yakınlardaki marketten sürekli torbaları taşımıyorsanız veya bir bebeğiniz yoksa, onu sürekli taşımıyorsanız, muhtemelen kollarınız sarkmaya eğilimli olacaktır. İşe şınav çekerek başlayın. Özellikle kadınlarda bu zorlanılan bir harekettir ancak yavaş başlayın, zamanla sayıyı arttırın. Kollarınızı omuz genişliğinde açın, daha fazla veya dar açmayın. Bu harika egzersiz kollarınızı sıkılaştırmada size yardımcı olacaktır.

   loading...
   BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
   ZİYARETÇİ YORUMLARI

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

   BİR YORUM YAZ