Kadınların Sayfası

  Ölüm Döşeğindeki Eşini Son Bir Kez Görmek İstedi – Söyledikleri Herkesi Ağlattı

   Dalton ve Katie Prager çiftinin hikâyesi hem hüzünlü hem de ilham verici. Tanıştıklarında ikisi de hastaydı. Ancak aşkları sayesinde engelleri aşmayı başardılar.

   2011 yılında tanışan çift bir yıl sonra evlendiler.

   Çiftin ikisinde de kistik fibrozis vardı. Cystic Fibrosis Foundation’ın belirttiğine göre hastalığa sahip kişilerin akciğerinde, pankreasında ve diğer organlarında son derece yapışkan mukus oluşuyormuş. Bu nedenle de hastalarda zamanla solunum yetmezliği görülüyormuş.

   Dalton ve Katie ABD’nin farklı hastanelerinde kaldılar. Her gün yaşadıklarına şükrettiler.

   Çift akciğer nakli için sıraya girdi. İkisi de her gün hayatlarını kaybedeceklerini bilerek yaşasa da birbirlerini sevmeye ve her anın tadını çıkarmaya çalıştılar.

   Bir gün Dalton’un durumu aniden kötüleşti.

   Katie eşini aradığında telefonu eşinin annesi açtı. Dalton’un durumunun çok kritik olduğunu söyledi. Adam acılar içindeydi ve her an hayatını kaybedebilirdi.

   Katie fedakarlık isteyen bir karara imza attı. Akciğer nakli listesinde eşinden üstteydi. Kendi adını listeden çıkartarak eşinin yeni bir akciğere daha çabuk kavuşması için küçük de olsa bir adım attı.

   Aldığı karar Dalton’un hayatını kurtardı. Akciğer nakli yapılan adamın durumu düzeldi. Bunun altı ay ardından Katie’ye de akciğer nakli yapıldı.Ancak bunun da birkaç hafta ardından Dalton viral enfeksiyon kaptı ve zatürreye yakalandı. Katie eşinin yanında olmak istese de doktorlar izin vermiyordu. Ayrıca eşinin yanına girmesi halinde eşinin sinir sisteminin çökme ihtimali vardı.

   Dalton’un durumu giderek kötüleşti. Katie’nin vücudu da akciğeri reddetmeye başladı.

   Bir süre sonra ikisinin de sayılı günleri kaldığı ortaya çıktı. Çift, doktorların uyarılarını hiçe sayarak son bir kez bir araya geldiler. Çift yılbaşı gecelerini hep beraber kutluyordu. Bu nedenle yılbaşının onlar için önemi büyüktü ve önlerindeki seneyi göremeyeceklerdi. Onlar da eylül ayı olmasına rağmen beraber yılbaşını kutlamaya karar verdi.

   Bunu 17 Eylül’de yapmayı planlıyorlardı. Ancak Dalton bu tarihten önce hayatını kaybetti. Hayatını kaybettiği sırada etrafında ailesi vardı.

   Katie, eşini kaybettikten sonra güzel bir mesaj yayınladı. CNN’e “20 yıl aşksız yaşayacağıma 5 yıl aşkla yaşarım daha iyi” dedi.

   Dalton’un birkaç gün ardından Katie de hayatını kaybetti.

   Hüzünlü bir hikâye olsa da sevginin ne kadar güzel bir şey olduğunu bir kez daha anlamış olduk.

   İkisinin de huzur içinde yatması dileğiyle…

   loading...
   BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
   ZİYARETÇİ YORUMLARI

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

   BİR YORUM YAZ