Kadınların Sayfası

  Saçınızı kendi kendinize boyamadan önce bilmeniz gereken 7 şey

   Evde saç boyamak gerçekten zorlu bir iş. Fakat bahsedeceğimiz küçük ipuçları ile bu zorlu işi kolay bir şekilde atlatabilirsiniz . İşte bugün, yarın ve sonsuza kadar, evde mükemmel bir şekilde saçlarınızı boyamak için bilmeniz gerekenler!

   Kendi doğal saç renginizi tanımlayn

   Uzman kuaförler, doğal saç renginizi tam olarak bilmenin yapacağınız değişiklerin etkili olabilmesi için ilk adım olduğunu düşünüyorlar. Eğer kendi saç renginizi tam olarak tanımlayamıyorsanız bir uzmandan yardım alabilirsiniz.

   Gerçekçi olun

   Roma bir günde inşa edilmedi ve aynı şekilde güzel bir saç rengi de bir gecede elde edilmedi. Bu yüzden istediğiniz tonlara, birkaç deneme sonucunda varacağınızın farkında olun. Aksi takdirde devamlı olarak hayal kırıklığına uğrayabilirsiniz.

   Denemeler yapın

   Eğer büyük bir değişiklik yapma planınız varsa, saçınızın 3 ton açığı veya koyusu bir peruk deneyerek bunun provasını yapabilirsiniz. Bu tarz yöntemler, uygulamak istediğiniz saç renginin, sizin için uygun olup olmadığını belirlemek adına hızlı ve acısız yöntemlerdir.

   İhtiyacınız kadar saç boyası almayı unutmayın

   İhtiyacınız olan saç boyası; saçınızın uzunluğu, kalınlığı ve kesimine bağlıdır. Bu yüzden ihtiyacınız kadar saç boyası almayı unutmayın. Saçınızı boyarken yarıda markete gitmek istemezsiniz.

   Klordan uzak durun

   Saç gövdesinde en dışta bulunan ve saç korteksini oluşturan kütikül tabakası, klor ile renk değiştirebilir. Bu yüzden saçlarınızı   boyamadan önce yanılmamak adına saçlarınızı klora maruz bırakmayın.

   İstediğiniz tonun bir veya iki açığını alın

   Saç uzmanları saç boyalarının, kapak modellerinde görülen tondan bir veya iki ton daha koyu renkte olduğunu söylüyor. Bu yüzden istediğiniz tonu elde etmeniz için bir veya iki ton daha açık bir saç boyası alabilirsiniz.

   Kirli saçı boyayın

   Saç uzmanları, boya yaparken kirli saçların ideal olduğu düşüncesindeler. Bunun sebebi ise renk dağılımının kirli saçta tam olarak tamamlanabilmesi…

   loading...
   BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
   ZİYARETÇİ YORUMLARI

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

   BİR YORUM YAZ