Kadınların Sayfası

  Çocuklarınızın Dişlerini Saklamanın Faydaları

   Geçmişte bebeklerin düşleri çocuklar için oldukça önemliydi. Bir dişlerini düşürdüklerinde, aileler bunu çocuklarının yastıklarının altına koyar ve diş perisinin gelerek, dişini alıp, yerine para bırakacağını söylerlerdi. Elbette bu tamamen bir efsanedir ancak bebeklerinin dişlerinin önemi hiç değişmedi.

   Günümüzde, bebeklerin dişlerinde bulunan kök hücreler nedeniyle bu dişlerin saklanması birçok hastalığın önlenmesi ve dokuların yeniden oluşturulması için önemlidir. Diş kökünde, yeni doğan bebeklerin göbek kordonunda bulunan hücrelerle aynı olan kök hücreler bulunmaktadır. Bu hücreler diş içerisinde steril bir şekilde korunur ve oldukça güçlü yenileyici özellikleri vardır.

   Kök hücreler, dokuların ve kemiklerin yenilenmesi için onları uyarır ve diş implantlarının beden tarafından reddedilme riskini azaltır. Bu yüzden doktorlar, bebeklerinizin dişlerini her zaman saklamanızı önermektedir. Dişteki kök hücreler aynı zamanda diğer aile üyeleri için de kullanılabilinir ve insanlığın baş etmeye çalıştığı birçok hastalık için de bir çözüm olabilirler.

   Kök Hücreler Ne İçin Kullanılır?

   Her ne kadar bilimin bu konu hakkında öğreneceği çok şey de olsa, kök hücreler Parkinson ve Alzheimer, şeker hastalığı ve hatta bazı tür kanserler için potansiyel bir tedavidir. Kalp kaslarını ve kemikleri yenileyebilirlerken, karaciğerinizi, beyninizi ve cilt hücrelerinizi de yenilerler.

   Bu özellikleri sayesinde kök hücreler bugün yaşadığımız bazı ölümcül hastalıklar için gelecekteki tedavi yöntemleri olarak anılmaktadır. Harika, değil mi? Okuduğunuz için teşekkür ederiz ve bu yazımızı çocuğu olan herkes ile paylaşmayı unutmayınız. Bu sayede çocuklarının dişlerini saklayabilirler. Sonuçta kök hücreler gelecekte birilerinin hayatlarını kurtarmaya yardımcı olacaklar.

   loading...
   BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
   ZİYARETÇİ YORUMLARI

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

   BİR YORUM YAZ