Kadınların Sayfası

  Parmak Uçlarınıza Dokunarak Kalp Sorunlarınızı Öğrenebilirsiniz

   Eğer bazen kalbinizin durumu hakkında merak duyuyorsanız, bunu çok basit bir yöntem kullanarak öğrenmeniz mümkündür.

   Kalbinizin durumunu öğrenmeniz ve sağlıklı olup, olmadığını bilmeniz oldukça önemlidir çünkü bu sayede olası bir kalp krizini engelleyebilirsiniz.

   Yapılan son araştırmalara göre parmak uçlarına dokunabilecek kadar esnek olan insanların sağlıklı bir kalbi var.

   Bu yöntemi uygulayabilmek için ilk olarak düz bir zemine oturmanız ve bacaklarınızı, ayak parmaklarınız yukarıda olacak şekilde öne doğru uzatmanız gerekiyor. İleriye doğru uzanın ve elleriniz ile ayak parmaklarınıza değmeye çalışın. Eğer ayak parmaklarınıza değecek kadar esnek iseniz, kalbiniz sağlıklı ve esnektir.

   Bu araştırma Amerika’da yapılmış ve 20 ila 83 yaş arasındaki 526 katılımcı üzerinde denenmiştir. Bu kişiler ayak parmaklarına değmeye çalışırken, kan basınçları ölçülmüştür ve kalp ve damar etkinlikleri de yakından gözlemlenmiştir. Son olarak kalp rahatsızlığı olan katılımcıların ayak parmaklarına değemediği gözlemlenmiştir. Bu araştırma, özellikle 40 yaşın üzerindeki kişilerde beden ve damar elastikiyeti arasında bir bağ bulunduğunu ortaya koymuştur.

   Bu yöntemi deneyin ve oturur pozisyondayken eğer ayak parmaklarınıza değiyorsanız, kalbiniz hala iyi durumdadır. Ancak eğer değemiyorsanız, en kısa süre içerisinde kardiyoloğunuzu ziyaret ediniz.

   loading...
   BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
   ZİYARETÇİ YORUMLARI

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

   BİR YORUM YAZ