Kadınların Sayfası

  Huzursuz bacak sendromu nedir, nasıl tedavi edilir? [Bitkisel çözüm]

   Huzursuz bacak sendromu (HBS) ülkemizde de tüm dünyada da çok yaygın bir biçimde görülen bir hastalıktır. Bu hastalık insanların yaşam kalitesini büyük ölçüde düşürmekte, hatta yaşamı iyice yaşanılmaz hale getirebilmektedir. Huzursuz bacak sendromu bitkisel tedavi ile iyileşebilen bir hastalıktır. Bazı insanların bünyesinde tam iyileşme sağlanamasa bile ağrı ve şikayetlerde azalma görülebilmektedir.

   Huzursuz bacak sendromuna ne iyi gelir? Huzursuz bacak sendromu bitkisel tedavisini İbrahim Saraçoğlu kürü ile anlatıyor. Bu hastalığın geçmesi için, en azından şikayetlerinizin azalması için umarız bu makalemiz sizlere fayda sağlar.ÜLKEMİZDE YÜZDE 5 ORANINDA GÖRÜLÜR. YANİ HER 100 KİŞİDEN 5’İNDE BU RAHATSIZLIK GÖRÜLMEKTEDİR.Peki huzursuz bacak sendromu olup olmadığımızı nasıl anlarız? Her hastalığın olduğu gibi bu rahatsızlığın da çeşitli belirtileri bulunmaktadır. Bitkisel tedavi yöntemlerine geçmeden önce bu belirtileri kısaca sıralayalım.

   Huzursuz bacak sendromu belirtileri nelerdir?

   • Bacaklarda hareket ettirme isteği,
   • Şikayetlerin oturma ve yatma gibi dinlenme süreçlerinde ortaya çıkması,
   • Özellikle geceleri şikayetlerin ortaya çıkması,
   • Bacaklarda yanma, karıncalanma, uyuşma gibi bulguların olması,
   • Uyurken başparmakların geriye doğru bükülmesi,
   • Bacakların hareket ettirilmesiyle birlikte şikayetlerin azalması ya da tamamen ortadan kalkması.

   Bu şikayetler sizde de varsa aşağıda yayınladığımız Profesör Doktor İbrahim Saraçoğlu’nun huzursuz bacak sendromu için anlattığı bitkisel tedavi yöntemi videosunu izlemenizi şiddetle öneriyoruz.

   Huzursuz bacak sendromunun tıpta tedavisi olmadığını belirten İbrahim Saraçoğlu, yaptığı araştırmalar sonucu bu rahatsızlığı iyileştiren bir kür bulduğunu açıklıyor. Bunun çözümü olarakta hardal tohumunu gösteriyor. Peki hardal tohumunu nasıl kullanacaksınız? Uygulamalı olarak yapılışı aşağıdaki videoda gösteriliyor.

   İşte huzursuz bacak sendromu için bitkisel çözüm

   Bir insan neden huzursuz bacak sendromu hastalığına yakalanır?

   Bu hastalığın en temel sebeplerinden bir tanesi demir eksikliğidir. Yapılan kan tahlilinde çıkan demir eksikliği teşhisi bu hastalığa neden olabilmektedir. Bununla birlikte şeker hastalığı ve parkinson hastalığı da huzursuz bacak sendormuna neden olabilmektedir. Böbreklerinizden şikayetiniz varsa, böbrek yetmezliğiniz varsa bu da hbs hastalığına yakalanma olasılığınızı arttıracaktır. Bu hastalığa yakalananların çoğu şikayetlerinin gece yatağa gittiklerinde arttığını söylemektedir.

   Huzursuz bacak sendromu olan kişiler hangi doktora gitmelidir?

   Bu hastaların bir nöroloğa gitmesi gerekmektedir. Doğru teşhis konulmadan tedavinin olması mümkün değildir.

   Huzursuz bacak sendromuna iyi gelen masaj

   HBS şikayetlerinizin azalmasını sağlayacak bir masaj yönteminden sizlere bahsetmek istiyoruz. Ağrı ve batmaların arttığı göndemlerde bu sorunu hafifletmek açısından sıcak bir banyo yaparak bacaklarınızın yumuşatın. Yumuşayan bacaklarda bir rahatlama ve gevşeme olacaktır. Aynı zamanda banyo sonrası bacaklarınıza yapacağınız masaj rahat bir uyku uyumanıza yardımcı olacaktır.

   loading...
   BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
   ZİYARETÇİ YORUMLARI

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

   BİR YORUM YAZ