Kadınların Sayfası

  Ağız Gargarasıyla Yapabilecekleriniz

   Dolabımda acil durumlar ve vücut temizli için bir sürü ürün bulunduruyordum. Listerine kullanmaya başladıktan sonra ise artık dolabımda sadece tek bir ürün var. Listerine gibi ürünleri ağız çalkalamak haricinde başka şeyler için de kullanabileceğinizi biliyor muydunuz? Listerine’i deodorant olarak, tırnak mantarı temizliği için ve hatta klozet temizliği için kullanabilirsiniz. Bu tür şeyler yapmak için özel ürünler var tabii ki de. Mesela camsiliniz bittiyse ve acilen temizlik yapmanız gerekiyorsa, Listerine’in işe yarayacağını bilmek hayat kurtarabilir. Verdiğimiz ipuçlarını daha önce hiç kullandınız mı? Eğer Listerine ile yapılabilecek daha fazla şey varsa yorumlar kısmında fikrinizi belirtebilirsiniz.
   Herkes, Listerine’i ağız gargarası olarak kullanıyor. Ancak Listerine’in üreticileri ileride değişik şekillerde bu ürünü piyasaya süreceklerini açıkladılar.

   Listerine 1800’lerde ilk kez piyasaya sürülecekken antiseptik olarak üretilmişti. Piyasa çıktıktan bir süre sonra ameliyatlarda kullanılmaya başlandı. 1970’lerden itibaren ise Listerine ağız gargarası olarak satılmaya başlandı.
   Ağız çalkalama sularının içinde kekik, okaliptüs ve alkol bulunuyor. Bu nedenle bu tür ürünlerin çeşitli amaçlarla kullanılmasını yadırgamamak gerekiyor. Unutmayın ki aşağıdaki ipuçlarını sadece Listerine ile değil diğer ağız gargarası markaları ile de yapabilirsiniz.

   1- Koltuk altındaki kötü kokuları önler: Bazen deodorantınız biter ve deodorant kullanmanız gerekir. Eğer Listerine’iniz varsa, pamuğa birkaç damla damlatıp koltuk altınıza uygulayabilirsiniz.

   2- Tırnak mantarlarından kurtulun: “Top 10 Home Remedies” adlı internet sitesinin aktardığına göre, Listerine kullanarak tırnak mantarlarınızdan kurtulabilirsiniz. Leğene Listerine dökün ve ayağınızı burada yarım saat bekletin. Ayağınızın yumuşadığını, tazelendiğini ve çok hoş koktuğunu göreceksiniz.

   3- Tuvalet fırçanızı temizleyebilirsiniz: Çok ekonomik olmasa da çaresiz haldeyken kullanılabilecek bir başka yöntem. Listerine tuvaletinizi bakterilerden arındırır. Tuvalet fırçanıza biraz Listerine dökerek klozette fırçanızı temizleyebilirsiniz.

   4- Çöpünüzdeki kötü kokuyu önler: Çöpünüzdeki kötü koku tuvaletinizi sarabilir. Kağıt havluya Listerine damlatın ve çöpün içerisine atın. Çöpünüz artık kötü kokmayacak.

   5- Diş fırçanızı bakterilerden arındırın: Diş fırçaları bakterilerin hızlı şekilde hücum ettiği şeylerden biridir. İlk seçenek diş fırçanızı sıcak suyla temizlemek. İkincisi ve daha kolayı ise Listerine dolu bir bardakta diş fırçanızı bekletmek.

   6- Kaşıntıyı geçirir: Alerji, sivrisinek ve arı ısırıkları kaşıntıya yol açar. Listerine kullanarak kaşıntıyı sonlandırabilirsiniz. Uzman diş hekimi Carrie Ibbetson, “Koluma Listerine sürerek sivrisinek ısırıklarından kurtuluyorum” demiştir.

   7- Çamaşır makinenizi güzel kokutun: Çamaşır makineleri bir süre sonra kendiliğinden kötü kokmaya başlar. Ağız gargaraları bakterileri öldürür ve dezenfektan görevi görür. Makinenin deterjan kısmına Listerine dökün ve durulama modunda çalıştırın. Makineniz kısa süre içinde mis gibi kokacak.

   8- Bilgisayarınızın ekranını parlatın: Öncelikle uyaralım. Bilgisayarınızın ekranına Listerine fışkırtırken biri sizi yakalarsa muhtemelen deli olduğunuzu düşünecektir. Monitör, dizüstü bilgisayar ekranı veya televizyonunuza Listerine dökdükten sonra şeffaf bir kuru bezle nazikçe ekranı kurulamanız halinde, ekrandaki el izlerinden, tozlardan ve kötü görüntüden kurtulabilirsiniz. Bilmiyordunuz değil mi?

   loading...
   BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
   ZİYARETÇİ YORUMLARI

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

   BİR YORUM YAZ