Kadınların Sayfası

  Akıllı Telefon Sahiplerinin Hayatını Kurtaracak 10 Tüyo

   Akıllı telefonlar hayatımıza girmeden önce telefonumuzla sadece basitçe şeyler yapabiliyorduk. İnternette bir işimiz olduğunda bilgisayarlarımızı kullanmamız gerekiyordu.

   Öte yandan yine araştırma yapmak için Vikipedi yerine ansiklopedi kullanıyorduk. Görüntülü konuşma, hesap yapma, harita ve ansiklopediye ulaşacağımız tek kaynak yoktu. Şimdi elbette var. Akıllı telefonlar her işe yarıyor.

   Akıllı telefonların hayatımızı kolaylaştırdığı doğru olsa da bazen sinir bozucu olabiliyorlar. En çok ihtiyacınız olduğu zamanda şarjı bitebiliyor.

   Şarjınızın çabuk bitmemesi için yapabileceğiniz küçük şeyleri biliyor musunuz?

   Sizler için bir liste hazırladık.

   1- Kilit ekranı 

   Telefonunuzu kaybederseniz geri alabilmeniz için güzel bir yöntem var. Telefonunuzun kilit ekranına adınız, soyadınız, adresiniz ve alternatif telefonunuzun yer aldığı bir fotoğraf koyun. Telefonunuzu iyi birisi bulursa size iade edebilir.

   2- Uçak modunda şarj 

   Dışarıya çıkmanıza çok az bir süre varken şarjınızın çok az olduğunu gördünüz. Ama telefonun şarj olmasının da uzun zaman alacağını biliyorsunuz. Hemen telefonunuzu uçak moduna alın ve şarj edin. Böylelikle telefonunuz çok daha hızlı şarj olacaktır.

   3- Çevrimdışı harita

   Telefonunuzun konum özelliğini açtığınızda şarjınızın nasıl hızlı bittiğini bilirsiniz. Haritaları kullanabilmek için de konum özelliğini açmak zorundasınızdır. En iyisi ise haritanın ekran görüntüsünü alıp konum özelliğini kapatmak. Böylece şarjınız hemen bitmez.

   4- Daha iyi çekmesi için 

   Telefonunuz iyi çekmediğinde uçak modu yararlı olabiliyor. Diyelim ki kablosuz internete bağlanacaksınız ve telefonunuz interneti düşük şekilde algılıyor. Hemen uçak modunu açıp kapatın. Daha hızlı bağlandığınızı göreceksiniz.

   5- Şarj kablosunu sağlama alın

   Şarj kabloları uçlarından veya ortalarından zamanla kırılırlar. Bunun önüne geçmek için kablonun hemen ucuza yuvarlak tel geçirebilirsiniz.

   6- Alternatif şarj 

   Seyahat ederken şarjınızın fişini mi unuttunuz? Üzülmeyin USB kablosu da aynı görevi görüyor. Tek ihtiyacınız olan USB portu olan bir televizyon veya laptop.

   7- Alarmı duymak için 

   Alarm kursanız bile sabahları kalkmakta zorlanıyor veya alarmınızı erteleyip duruyor musunuz? Gece yatmadan önce telefonunuzu bir bardağın içine koyun. Son derece sinir bozucu olan bu ses sizi yataktan tamamen kaldıracak.

   8- Geceleri telefonunuzu bulma işkencesi 

   Gece olunca telefonunuzu bulamıyor musunuz? Telefonunuzun her iki kısmına da fosforlu ekran koruyucu yapıştırın. Böylelikle telefonunuzu her daim bulabilirsiniz.

   9- Parasını evde unutanlara 

   Cüzdanınızı sık sık evde unuttuğunuz oluyor mu? Telefon kılıfınızın arka kısmına para yerleştirin. Böylelikle cüzdanınızı unutmanız halinde elinizde bir seçenek olur.

   Tüyoların bazılarını biliyor olsanız da bazılarını bilmediğinizi tahmin ettik. Siz de arkadaşlarınızla bu tüyoları paylaşın.

   loading...
   BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
   ZİYARETÇİ YORUMLARI

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

   BİR YORUM YAZ