Kadınların Sayfası

  Allah İçin Verirsen

   Bugün yaşadığım bir olaydır. Tüm gerçekliği ile paylaşıyorum:

   Kızımla okul sonrası parka gittik. Bir çocukla arkadaş oldu salıncakta. Adı Ecrin. O kız tutturdu evdeki Zeynep bebeğimi görün diye. Evine gittik. İnanın oturacak koltukları bile yok. Fakirliğin ötesi! Baba inşaat amelesi, anne maalesef zeka özürlü. Kızım üzüldü ve sordu: Baba paran var mı koltuk alalım arkadaşıma.

   Tamam dedim. Babasını ikna edip ModaLife mobilyaya gittik. Ne eksiği varsa aldım. Ama 12 bin liralık alışverişe param yetmediği için taksitle aldım.

   Para mühim değildi, hem o gariplere yardım ettik hem kızım mutlu oldu sonuçta. Eve dönüp eşime anlattım. ‘Neyse bu yaz tatile gitmeyiz dedi, gülümsedi.

   ‘ Asıl mucize şimdi geliyor! Yardım ettiğim amele baba çalıştığı inşaatın sahibine durumu anlatıyor. Patronu aradı beni. ‘ Hocam, bir hafta bizim şirket personeline eğitim vermenizi istiyoruz. Ücret olarak 30 bin lira ödeyeceğiz… Kabul ettim ?

   (Sonuç mu? Sen Allah için verirsen de Allah karşılığını vermez mi…Yeter ki iyi ve saf bir kalbe sahip olun. Allah iyi kullarını asla yalnız bırakmaz….)

   loading...
   BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
   ZİYARETÇİ YORUMLARI

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

   BİR YORUM YAZ