Kadınların Sayfası

  Prof. Dr. İbrahim SARAÇOĞLU – Mucize Soğan Kürü

   Zayıflamak isteyenler için ve çeşitli hastalıklara şifa olan Soğan kürü, Prof. İbrahim SARAÇOĞLU ’nun özel tarifi ile her derde deva Mucize Soğan Suyu Kürü

   Prof. Dr. İbrahim Adnan SARAÇOĞLU hocamızın paylaşımlarıyla yeni bir kimlik kazana soğan suyu kürünün başlıca insan sağlığına faydası;

   • Soğan kürünün düzenli kullanılması durumunda, saçlarda görülen dökülmelerin azalmasına, saçların hızlı uzamasına katkı sağlar,
   • Soğan kürü, yağ yakımını hızlandırdığı için zayıflatır, vücudumuzun çeşitli yerlerinde oluşabilecek sivilce ve akneleri iyileştirir,
   • Cilt rahatsızlığı, adet (regl) görülen düzensizlikler, kist ve sinüzit gibi problemlere iyi gelmektedir,
   • İbrahim Saraçoğlu soğan kürü, hamile kalmaya yardımcı olma özelliği gibi çeşitli faydaları vardır.

   Ne Gündem Okuyucularına özel bu yazımızda yukarıda belirtmiş olduğumuz problemlere karşı Ahmet MARANKİ ve Prof. Dr. İbrahim Adnan SARAÇOĞLU hocaların tavsiyeleri ile mucizevi soğan suyu kürünün kullanışı hakkında ayrıntılı olarak paylaşacağız.

   Kişilerde görülen Kötü huylu olmayan prostat büyümesinde, bayanlarda görülen menopoz, kıl dönmesi ve miyom rahatsızlıklarında tedavi özelliği ile bebek isteyen anne adaylarının hamile kalmalarına fayda sağlayan ve doğal olması sebebiyle vücudumuza herhangi bir yan etkisi bulunmayan kürdür. Soğan, A, B, ve C vitaminleri ile kükürt, iyot ve fosfor bakımından zengin olduğu için çeşitli rahatsızlıklara karşı tedavi etmeye yardımcı olur. Yapılan bir araştırma kapsamında, Soğanı bol tüketen Ülkelerin çeşitli kanser hastalıklarına yakalanma oranı tüketmeyen ülkelere nazaran azımsanamayacak kadar azdır.

   Tamamen doğal ve evde bulunan malzemelerinizle rahatlıkla hazırlayabileceğiniz soğan suyu kürünü on beş gün süreyle düzenli bir şekilde günlük kullanırsanız sağlığınız için olumlu sonuçlar elde edeceksiniz.

   Soğan Kürünün Sağlığımıza Faydaları

   • Soğan kürü ile cildimizde meydana gelen sivilce ve akneleri tedavi edebilirsiniz,
   • Vajinal akıntı oluşumunu azaltmakta ve gidermede etkilidir,
   • Bayanlarda belli bir yaş üzeri girilen Menopoz süresince şikayetler azalma görülür,
   • Çikolata kisti diye tabir edilen kistin ve miyom oluşmasına karşı engellenmesinde ve iyileştirmede etkin rol oynar,
   • Mucizevi soğan kürü, bayanların adet (regl) dönemlerinde görülen düzensizliklerin düzenli hale gelmesine yardımcı olur,
   • Anne olmak isteyen bayanların soğan kürünü düzenli kullanması durumunda hamile kalma olasılığı artmaktadır,
   • Soğan içerisinde bulunan sulfosid maddesi ile sağlıklı bir antibiyotiktir.
   • Soğan suyunun vücudumuzun yağlanmasını önleyeceğinden kilo vermede etkisi azımsamayacak kadar fazladır.
   • Soğan Kürü, Dolaşım sistemini düzenleme ile kıl dönmesi sorunu ve sinüzit hastalığını tedavi ederek ilerlemesine engel teşkil etmektedir.

   Peki, Prof. Dr. İbrahim SARAÇOĞLU ve Ahmet MARANKİ hocamızın tavsiyeleri Soğan Kürü Nasıl Yapılır? ( Zayıflamak isteyenlere ve çeşitli hastalıkların tedavisinde kullanılması önerilen Soğan Kürü Tarifi)

   Soğan kürü sayesinde zayıflama: ilk olarak kabuğu kahve renge sahip olan bir adet orta büyüklükteki soğanımızı kökünden ve kabuğundan ayırmadan tüm bir şekilde sirkeli suyun içine bırakalım.Yapılan bu işlemin amacı soğanımız mikroplarından arınarak bir nevi dezenfekte olacaktır. Bu işlem esnasında 2 su bardağı dolusu suyumuzu tencere içerisine aktararak kaynatmaya bırakalım. Kaynadıktan sonra mikroplardan arınan soğanımızı 4 eşit parçalar halinde dilimleyerek tencerenin içine bırakalım. Tekrardan 5-6 dakika kadar kaynatalım. Daha sonra ocaktan tenceremizi alarak oda sıcaklığında ılımasını bekleyelim.

   Zayıflamak isteyenler ve hastalığına şifa arayanlar için Soğan kürü nasıl uygulanır?

   Soğan suyu kürünün uygulama işlemi: Sabah hariç diğer öğle ve akşam öğünlerimizden yaklaşık on dakika önce 1 bardak içilmeli ve bu kürümüz her gün taze yapılmalıdır. Mucizevi soğan küründen hızlı ve etkili sonuçlar alabilmek için ortalama altı ayda 1 olmak kaydıyla 15’er gün uygulanması tavsiye edilmektedir. Önemli Tavsiye: Belirtilen süre dışına çıkılmamasında fayda vardır. Soğan Kürü Uygulamayı, belirtmiş olduğumuz süre kapsamında mutlaka ara vererek yapınız…

   Kıl Dönmesi Probleminde Etkili Soğan Kürü

   Kıl dönmesine soğan kürü nasıl uygulanır? Herkesin başına gelmesi muhtemel kıl dönmesi sorununa karşı tedavi etme özelliği taşıyan doğal bir tedavi yöntemidir. Kıl dönmesi tedavisinde, 1 adet kuru soğanı fırın ya da ocakta tava yardımıyla ısıtın. Değdiğinizde cildinizi yakmayacak ısıya geldiğinde kıl dönmesi sorunu yaşadığınız bölgenin üzerine bırakınız. Soğanımızı 20-25 dakika kadar beklettikten sonra temizlemek için gül suyu kullanınız. Bu işlemi iki günde bir uygulamanız durumunda kıl dönmesi sorunu ortadan kalkabilmektedir.

   Soğan Kürü ile Hamile Kalmak Mümkün Mü?

   Hamile kalmak isteyenler için Soğan Kürünün yapılışı: Gebe kalmak için tavsiye arayan bayanların mucize soğan kürünü düzenli kullanmaları durumunda etkili olduğundan tavsiye edilmektedir. Her adet dönemi bitişini izleyen yedi gün içerisinde başlamanız gerekmekte olup, 6 ya da 7 gün boyunca uygulayın. Bu uygulamadan sonra ikinci adet (regl) dönemine gelinmeden 10 gün önce tekrar 6 ya da gün düzenli tekrarlayın.

   Ayrıca Prof. Dr. İbrahim SARAÇOĞLU hocamız tarafından hamile kalmak isteyen bayanlara özel soğan kürünü bitirdikten sonra hamile kalma ve yumurta çatlatmaya yardımcı İncir Kürü tavsiye edilmektedir.

   Not: Soğan kürümüzü hazırlarken kullanacağız soğanın kabuğunun rengi kesinlikle kahverengi olacaktır. Farklı renklerde (mor, kırmızı ya da beyaz) olan soğanların kullanımı tavsiye edilmez. Bilinmeyen rahatsızlıklarınız olumsuz etkilememesi için soğan suyu kürünü uygulamadan hekiminize danışmanız faydanıza olacaktır.

   Vermiş olduğumuz bu tarifi kullanacak takipçilerimizin sitemizde bulunan yorum kısmına faydalarını görmesi ya da farklı bir tavsiyeleri olması durumunda yazarak bizleri aydınlatmaya yardımcı olabilir. Bol sağlıklı günler.

    

   loading...
   BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
   ZİYARETÇİ YORUMLARI

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

   BİR YORUM YAZ