Kadınların Sayfası

  Limon Maydanoz Kürü

   Doğadaki her besinin vücudumuza olan faydaları saymakla bitmiyor. Tıbbın yetersiz kaldığı ya da takviye gerektiren hastalıklarda “alternatif tıp” olarak adlandırılan doğal ilaçlar kullanılıyor. Özellikle ilaç kullanmaktan hoşlanmayan kişiler bu bitkisel çözümlere daha fazla ilgi duyuyor.

   Uygun fiyatlı ve kolay bulunabilir bitkilerden de ev ortamında bitkisel kürler, detoks etkili karışımlar yapmak mümkün. Bunlardan biri olan ve yaygın olarak kullanılan kür ise maydanoz limon kürü. Hazırlanması için sadece limon ve maydanoz gerektiren bu kürü belirli bir süre kullanıldığında fayda sağlıyor.

   Kürü Hazırlamak için Gerekli Olan Malzemeler

   • 15 adet maydanoz( saplarıyla birlikte)
   • 1 adet limon
   • 1 su bardağı su

   Hazırlanışı

   Maydanozları, sıkılmış limon suyunu ve suyu blendere atıp akışkan bir kıvam elde edene kadar bekleyin. Yeşil bir sıvı elde ettiğinizde kürünüzü içebilirsiniz.

   Kullanım Sıklığı

   Maydanoz limon kürü 15 gün boyunca kullanabilirsiniz. Eğer istediğiniz etkiyi tam olarak elde edemediyseniz 5 gün bekledikten sonra 15 gün daha uygulayabilirsiniz. Bu süreden sonra küre devam edilmek istenirse 6 ay beklendikten sonra başlanmalıdır. Eğer belirtilen sürelerden daha uzun süre ve ara vermeden devam edilirse maydanoz limon kürü vücudunuz için zararlı olmaya başlar. Çünkü sürekli kullanımında vücuda yararlı olan minerallerin de kürle atılmasına sebep olur.

   Sağladığı Faydalar

   Zayıflama: Kan dolaşımını hızlandırdığı için metabolizmanın hızlı çalışmasını sağlar. Bu da yağların daha hızlı yakılmasına neden olur.

   Cilt Bakımı: Maydanoz limon kürü, içeriğindeki C vitamini sayesinde cilde canlılık verir. Yorgun görünümü giderir ve tazelik verir.

   Sivilce Problemleri: Limonun içeriğindeki asit nedeniyle ciltte oluşan sivilceler, kürün düzenli kullanımında kaybolmaya başlar. Ciltteki yağlanmayı dengeleyerek sivilce oluşumunu da engeller.

   Vücuttaki Ödemin Atılması: Maydanozun en önemli özelliği vücutta oluşan ödemin atılmasına yardımcı olmaktır. Bu sayede zamanla oluşan şişkinliğinizden kurtularak daha rahatlamış bir vücuda sahip olabilirsiniz.

   Karaciğer Yağlanması: Bu rahatsızlığa sahip olan bireyler, ne kadar uyku uyusalar da kendilerini sürekli yorgun ve halsiz hissederler. Sabahları düzenli olarak maydanoz limon kürü tüketilmesi karaciğerdeki yağlanmayı gidereceği için kişideki bu şikayetleri de ortadan kaldırır.

   Kürün Zararları Nedir?

   • Fazla tüketiminde vücuttaki yararlı olan mineralleri de azaltmaktadır.
   • Vücuttaki sodyumun kaybedilmesi nedeniyle aşırı tüketimi, yüksek tansiyon hastalarına zararlı olabilir.
   • Hamile olan bayanların kullanabilmesi için doktoruna danışması gerekmektedir. Kür, hamilelerde düşük riskine neden olabilir.
   • Böbrek rahatsızlığı olanların kullanılması önerilmez.
   loading...
   BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
   ZİYARETÇİ YORUMLARI

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

   BİR YORUM YAZ