Kadınların Sayfası

  Elektrik Süpürgelerindeki Büyük Tehlike!

   Elektrik Süpürgelerindeki Büyük Tehlike!
   Elektrik süpürgeleri, temizlediğimizi zannettiğimiz yüzeylerden süpürdüğümüz ince toz zerreciklerini gözeneklerinden tekrar hava ile birlikte dışarıya püskürtmektedir. Bu durumun sebep olduğu hastalıkları sizler için araştırdık.Elektrikli süpürgeler evdeki kiri ve bakteriyi torbalarına topladığı gibi bu kirlerin etrafa tekrar saçılmasına da sebep olmaktadırlar.

   Kadınlar çoğunlukla elektrik süpürgesiyle temizlik yaparken, başları agrır ve bir miktar terlerler. Bu terlemenin yorulmadan dolayı oldugunu zannederler. Fakat bu terlemenin sebebi, süpürme esnasında etrafa yoğun bir şekilde savrulan bakterilerin vücudumuza nüfuz ederek bazı solunum yolu hastalıklarına da davetiye çıkarmaktadır. Solunum yolu hastalıklarına sebep olmasının sebebi içeriğine hapsettiği kiri ve tozu aynı anda dışarı çıkmasına da sebep olmasıdır.

   TOZA KARŞI ALERJİSİ OLANLAR DİKKAT! Bu durumda toza karşı alerji ve bronşit başlangıcı meydana gelir. Bahsedilen akarlar; insan derisi, kepek ve kıl artıklarıyla beslendiğinden, yatak odalarında ve yatağımızda birçok bakteri yuva yapmaktadır. Zamanla solunum yetmezliğine, bronsite daha sonra da, astıma çevirmesine sebep olmaktadır.

   ZARARLI ETKİLERİNİ EN AZA İNDİRMENİN YOLLARI. Bu durumun zararlı etkilerini geçirebilmek adına da süpürge makinesi açıldığı andan itibaren pencerelerin de aynı oranda açılması sağlığı da aynı oranda korumaya yetecektir. Bu durumu önlemek amacıyla elektrikli süpürge seçiminizi su motorlulardan tercih edilmesi daha sağlıklı olacaktır.

   Yavru kutup ayısı babasının yanına gelip sormuş “Baba ben gerçekten kutup ayısı mıyım?” “Elbette yavrum nereden çıkardın bunu?” “Allah Allah?!..” deyip gitmiş yavru ayı. Bu sefer annesinin yanına gitmiş ve sormuş, “Anne ben gerçekten kutup ayısı mıyım?” “Tabii evladım kutup ayısısın.” Yine “Allah Allah?!..” deyip, yeniden babasının yanına gitmiş yavru ayı. Bir daha sormuş “Yaa baba Allah aşkına doğru söyle bak beni evlatlık falan almadınız degil mi? Yani ben sizin öz oğlunuzum.” Baba dayanamamış artık “Oğlum dedim ya sana bizim oğlumuzsun diye, hem sen neden ikide bir soruyorsun ki bunu?” Yavru ayı: “Yav donuyorum baba, donuyorum…”

   loading...
   BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
   ZİYARETÇİ YORUMLARI

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

   BİR YORUM YAZ