Kadınların Sayfası

  d” harfini yazamadığı için öğrencisini döven öğretmen

   Adana’da bir sınıf öğretmeni, tahtaya kaldırdığı öğrencisini ‘D’ harfini yazamadığı için dövdü. Hakkında soruşturma başlatılan öğretmen açığa alındı.

   İHA’nın haberine göre olay, Seyhan ilçesindeki Şakirpaşa İlkokulu’nda yaşandı. İsmi açıklanmayan bir sınıf öğretmeni tahtaya kaldırdığı birinci sınıf öğrencisine ‘D’ harfini yazamadığı için tokat atarak hakaret etti. Bu sırada, sınıfta bulunan bir veli o anları kameraya kaydedip, sosyal medyaya yükleyince dayakçı öğretmene tepkiler giderek büyüdü.

   Adana Milli Eğitim Müdürlüğü, söz konusu görüntüler üzerine soruşturma başlatıldığını ve öğretmenin açığa alındığını bildirdi.

   HİKMET ANIL ÖZTEKİN‘ DEN TEPKİ;
   Ben ortaokuldayken (İstanbul Bahçelievler Yayla İlköğretim okulu) Fen ve Matematik derslerim çok iyidi ama sosyal bilgiler ve tarih gibi ezbere dayalı derslerim çok kötüydü. Ortaokul 1de Tarih (ya da sosyal bilgilerdi dersin ismi) öğretmeni bir gün dersinde bir kaç tarihi karıştırdım diye “senden adam olmaz” demişti. O gece annemin kucağında ağlayarak uyumuştum. O söz beni hırslandırıp hayata tutan belki üniversiteye girmemi sağlayan söz (hakaret) olmuştur. Yumruk bazılarını yere serer, bazılarının da daha güçlü ayağa kalkmasını sağlar.

   DEMET AKALIN’DAN TEPKİ: “SENİN O ELİNİ KIRARLAR”

   Ünlü şarkıcı Demet Akalın da görüntülerin sosyal medyada yayınlanmasının ardından isyan etti. Akalın, Twitter hesabından, “Senin elini kırarlar lan! Ondan sonra gel yok servisle okula gönder çocuğu. Böyle öğretmenlerin eline mi! Ben olsam kırardım elini!” paylaşımında bulundu.

   loading...
   BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
   ZİYARETÇİ YORUMLARI

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

   BİR YORUM YAZ