Kadınların Sayfası

  1 Dakikada Tıkalı Sinüsleri Açmanın Kolay Yolu

   Tıkalı sinüsleri açmanın bir yolunu bulmak hazine bulmak gibi bir şeydir, inanılmaz rahatlatıcıdır.

   Burun tıkanıklığının bir çok nedeni olabilir ve bunun için illa hasta olmanız gerekmez. Bir çok insan alerji, hava ısısı, toz, duman, baharatlı yiyecekler ve havadaki partiküller yüzünden burun tıkanıklığı yaşayabilir.

   Aşağıdaki videoda Dr. Adam tarafından tıkalı sinüsleri parmaklarınızı kullanarak 1 dakika içinde nasıl açabileceğiniz anlatılıyor. Hayır düşündüğünüz gibi değil! O parmaklar burna girmiyor.

   Neden bunun için ilaç almıyoruz diye soranlar olabilir. Cevabı basit: her şeyin doğal bir çözümü vardır ve gerçekten ihtiyacınız olmadığı sürece ilaç kullanmak iyi bir şey değildir. Bir çok kişinin de bu şekilde düşündüğüne eminiz.

   Sinüsleri Hızlı ve Pratik Bir Şekilde Açmanın Yolu:

   Yapmanı gereken tek şey oturmak ve ellerinizi izlenecek adımlar için hazırlamak.

   Aşağıdaki videoda uygulamalı gösterimi de olduğu için adımları okuduktan sonra videoyu seyretmek de size yardımcı olacaktır.

   1. Vücudunuz 45 derecelik bir açıda olacak şekilde oturun. Tüm uygulama boyunca ağzınızdan nefes alıp verin. Kafanızı yana çevirin ve aşağıdaki resimde görülen “sternocleidomastoid” kasını yukarı ve aşağı doğru hareketlerle 4-5 kere ovun. (Bu kas hemen kulağınızın altından başlar ve boynunuzdan aşağı köprücük kemiğine kadar gider). Boynunuzun her iki tarafını da aynı şekilde ovarak boynu rahatlatın.

   2. İşaret parmaklarınızla burnun üst kısmındaki kemiği bulun ve oradan aşağı doğru gelerek her iki tarafta da yumuşak kemiksiz olan kısımda durun. İşaret parmaklarınızla bu bölgelere 20 saniye boyunca olabildiğince baskı uygulayarak yuvarlak hareketlerle masaj yapın. Bu işlemi bitirdikten sonra kasları rahatlamak için burnun kenarlarından elmacık kemiklerine doğru masaj yapın.

   3. İşaret parmaklarınızı kaşlarınızın hizasında göz çukurunu oluşturan kemiğin üzerinde gezdirin ve her iki gözün üzerindeki “süper çentiği” bulun. Bu çentiklere 20 saniye boyunca olabildiğince baskı uygulayarak yuvarlak hareketlerle masaj yapın. Bu işlemi bitirdikten sonra alnınızın ortasından başlayıp şakaklara doğru iki elinizi yanlara çekerek masaj yapın.Bu kadar basit! Bu yöntemi denedikten sonra sinüslerde büyük bir rahatlama hissedeceksiniz ve tıkanan burnunuzu kolaylıkla açabileceksiniz. Bu yöntemi bir kaç kere yapmanız gerekebilir ama bunu masaj olarak da görüp istediğiniz kadar yapın. Bakım bakalım sizin işinize yarıyor mu?

   loading...
   BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
   ZİYARETÇİ YORUMLARI

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

   BİR YORUM YAZ