Kadınların Sayfası

Tığ İşi Çiçek Ve Kurdele Süslemeli Kloş Etekli Kolay Çocuk Jile Yapımı. 2 .3 yaş

Renk ve süslemesiyle çok güzel görünen bir model. Güzel kızlarımıza çok yakışacak severek giyecekleri bir model

Malzemeler:Pembe lif ipiBeyaz lif ipi6 numara tığSüslemek için hazır güllerKurdeleYapılışı:Jilemizi üst kısmından başlayıp aşağıya doğru tek parça olarak öreceğiz.

Roba kısmı için 180 zincir çekelim.Zincirin üzerine 3 zincir örüp 1 trabzan yaparak 60 kutucuk yapalım.Üst sırada her kutucuğa 3 trabzan yapıp araya 1 zincir örüp yandaki kutucuğa 3 trabzan yapalım.

3.sırada kenarlarda 2 kutucuğa 6 trabzan yapıp 3 zincir örüp 56 kutucuk yapalım.Baştaki trabzanlar arka ortasında olacak buraya düğme dikip daha kolay giydirip çıkarabileceğiz.

Bu şekilde 1 sıra kutucuk, 1 sıra trabzan olarak 21 sıra örelim.Eteği için pembe ipimize geçelim.Pembe ipimizle her kutucuğa 3 trabzan, 3 zincir, 3 trabzan yapalım.

Arka ortasındaki trabzanları da üst üste koyup birleştirelim.Eteğimizi tek parça olarak dikişsiz bütün olarak öreceğiz. Eteğimizi aynı yere 3 trabzan, 3 zincir, 3 trabzan şeklinde pembe ve beyaz olarak 2 renkli olarak örelim.

Bel kısmında her kutucuğa battığımız için geniş olacak bir daha artma yapmadan örelim.Jilemizin üst kısmında pembe ipimizle 1 sıra trabzan yapalım.

Jilemizin alt kısmına doğru 5 zincir örüp sık iğne olarak batalım.Bu şekilde 1 sıra örelim.Bu 5 zincirlerin içine sık iğne yapalım.

Roba kısmında 1 süsleme olsun.Askıları için pembe ipimizle 5 trabzan olarak örelim.Jilemizin roba kısmını pembe, beyaz güllerle süsleyelim.

loading...
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Kadınların Sayfası