Kadınların Sayfası

  BÖYLE BİR EVLİLİK VAR MI ?

   Arkadaşları yeni evli çifte ziyarete gider. Çay eşliğinde muhabbete başlarlar. Arkadaşları bir türlü merak ettikleri konuyu gündeme getiremezler. En sonunda dayanamayıp sorarlar!

   -“Sen evleneli neredeyse bir sene oldu, ama maşallah sizin evden çıt çıkmıyor, siz hiç tartışmaz mısınız?” “Hayır” diye cevaplar yeni evli genç ve ilave eder:

   -“Akşam işten geldiğimde, kapı açılınca hanıma şöyle bir bakarım. Eğer hanım, eteğinin ucunu belinde topladıysa bilirim ki hanımın günü iyi geçmemiş ve havası yerinde değil.

   Hiç ekmek, yemek sormadan usulca mutfağa süzülür, aceleyle birkaç lokma atıştırır ve ortalıktan toz olurum. Olur ya bazen de benim asabım bozuk olur. O zaman fesin püskülünü her zamankinin aksine soldan sarkıtırım.

   O da bunu görür, asabi olduğumu anlar ve hiç sesini çıkarmaz, hemen yemeğimi, çayımı hazır eder. Etrafımda pervane gibi döner. Bu nedenle biz hiç kavga etmeyiz.

   Dinleyenlerden biri:-“Peki birader, kapı açıldı, yenge eteğin ucunu belinde toplamış, sen de fesin püskülünü soldan sarkıtmış sın. İki taraf da asabi, o zaman ne olacak?” diye sormuş.

   Ötekiler de “Hah! Şimdi ne olacak?” demiş.Genç gülümsemiş;-“Bundan kolay ne var, fesin püskülünü hafif bir fiskeyle soldan sağa atarım” demiş.

   loading...
   BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
   ZİYARETÇİ YORUMLARI

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

   BİR YORUM YAZ