Kadınların Sayfası

5 Kişiden Sadece 1’i Bu Bilmeceyi Anında Biliyor – Bakalım Siz De Onlardan Mısınız

Bilmeceler beyin için yararlıdır. Arada hepimizin beyin jimnastiğine ihtiyacı var. Bütün gün televizyon izlemek beynimizi çalıştırmamızın önüne geçiyor. İşte sizlere güldürürken düşündüren bir bilmece.

Büyüklerimizi ziyaret ettiğimizde masanın üstünde mutlaka bulmaca görmüşüzdür. Bulmaca, sudoku ve diğerleri yaşlılarımız için oldukça faydalı. Yaşlandıkça beyninizi daha aktif tutmanız gerekiyor. Her 5 kişiden sadece 1’i anında çözüyor Az sonrak

Büyüklerimizi ziyaret ettiğimizde masanın üstünde mutlaka bulmaca görmüşüzdür. Bulmaca, sudoku ve diğerleri yaşlılarımız için oldukça faydalı.

Yaşlandıkça beyninizi daha aktif tutmanız gerekiyor.Her 5 kişiden sadece 1’i anında çözüyorAz sonraki soruyu her beş kişiden sadece biri anında çözebiliyor.

İşte o soru:

5 kız kardeş de meşgul. Selin kitap okuyor, Azra yemek yapıyor, Belgin satranç oynuyor ve Melis de çamaşır çıkıyor. Peki beşinci kız kardeş ne yapıyor?

Cevabı anında bulduysanız kendinize zeki diyebilirsiniz. O beş kişiden biri de sizsiniz demektir.Cevap ise oldukça basit. Beşinci kız kardeş de satranç oynuyor. Belgin’in satrancı tek başına oynayacak hali yok!

Arkadaşlarınızın da beyin jimnastiğine katılması için paylaşın.

loading...
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Kadınların Sayfası