Kadınların Sayfası

Alüminyum Folyonun Hayatımızı Pratikleştiren Kullanım Alanları

Günlük hayatımızda ,kullanabileceğimiz Pratik Bilgiler hayatımızı daha kolay hale getirirken,kendimize ve sevdiklerimize daha fazla zaman ayırmamıza olanak sağlar. Bu yazımızda Alüminyum Folyonun farklı kullanım alanlarıyla ,hayatımızda yapacağı kolaylıkları aktaracağız.

Birinci Uygulamamız, Ütümüzün Daha Hızlı Isı Vermesini Sağlamak. En zor ve zaman alan ev işlerinden birisi de Ütü yapmaktır. Özellikle kumaş cinsi , fazla kırışıklık harcayacağımız çaba ve zamanı ikiye çıkartır.

Alüminyum Folyo ile ütü masamızın en üst zeminini kaplıyoruz,üstüne her zamanki ütü masası kılıfımızı geçirerek kaplıyoruz. Uzun süre kullanımımıza olanak sağlayacak olan bu yöntem oldukça basit ve gerçekten de ütüyü kolaylaştırıyor.

İkinci Uygulamamız ,Makasımızı daha keskin bir hale getirmek ,bunun için yapmamız gerek ise ,gene Alüminyum Folyomuzu birkaç kez katlayarak,makasımızla kesmek ,işte bu kadar basit ve hızlıca keskinleşiyor.

3.Kalorifer peteğini kaplayın

Doğalgaz faturanız yüksek geliyorsa bir mukavvayı alüminyum folyonun parlak kısmı dışa gelecek şekilde kaplayın ve radyatör ile duvar arasına koyun. Faturunuzdaki daha düşük rakamlar ,sizi daha mutlu kılmak için ,yardımcı olacak gücü verebilir 🙂

4.Kararan gümüşlerinizi ,eski parlaklıklarınıza kavuşturmak istiyorsanız,yapmanız gereken gene oldukça basit: 1 Litre suyu Alüminyum Folyo ile kapladığınız kabın içine boşaltın, içerisine 2 çay kaşığı Tuz ekleyin ve gümüşlerinizi içine atıp,bekletin,çıkardığınızı eski parlaklıklarına kavuşacaktır. Kararmasını önlemek için ise,kullanmadığınız zamanlarda da Alüminyum Folyoya sararak muhafaza etmek.

5.Kumandalarınızın temas sorunu veya azalan pil sorununu çözmek için de Alüminyum Folyoyu ,temas etmesini istediğiniz yere ,yerleştirerek sorunu çözebilirsiniz.

6.Muzların saplarını Alüminyum folyo ile sararsanız ,daha geç olgunlaşmasını sağlayabilirsiniz.

7.Son olarak ,artan Folyoları da top haline getirip,mutfağımızda saklayalım,bulaşık yıkarken zorlandığımız tencere ,tava temizliğinde kullanabiliriz.

UYARI : Tost makinenizin içine koyacağınız Alüminyum Folyonun ısıyı çok daha hızlı yayacağını kabul edebilirizancak, sağlığınıza da vereceği zarar o denli hızlı ve çok olacaktır. Yemeklerinize ısı vereceğiniz durumlarda ,kesinlikle Alüminyum folyo ile bağlantısını kesiniz.

Dilerseniz Videoyu İzleyerek,Ütü Yapmanın Pratik Yolu ve Makasınızı Kısa Sürede Keskin Hale Getirmenin Yöntemini Öğrenebilirsiniz.

loading...
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Kadınların Sayfası