Kadınların Sayfası

  Görseldeki Mantık Hatasını Her 5 Kişiden Sadece 1’i Farkedebiliyor! Siz Bulabildiniz mi?

   Beyin egzersizleri günümüzün en büyük eğlencelerinden. Görsellerde yer alan bulmacalara bakmadan edemiyoruz. Hem beynimiz için iyi hem de can sıkıntısına iyi geliyor.

   Sizlerle paylaşacağımız 2 görselde de biraz düşünmeniz ve mantığa uygun olmayanı hızlıca bulmanız gerekiyor. Biraz beyin jimnastiğinin faydalı olduğunu artık hepimiz biliyoruz. Hadi bakalım kendinizi deneyin.

   İlk kez didyouknowpage.com’da yayınlanan görseldeki gizemi 5 kişiden sadece 1’i çözebiliyor.Görselde bir yanlışlık var

   Görselde bir ev ve yakınlarında ormanlık bir alanla beraber dağlar var. Ancak fotoğrafta bir mantık hatası var. Göreviniz bunu bulmak.

   Bir dakikanızı ayırın ve mantık hatasını bulun.Görseldeki mantık hatasını bulabilecek misiniz?5 kişiden sadece 1’nin mantık hatasını farkettiğini hatırlatalım.

   İpucu istiyorsanız evin bacasından çıkan dumana ve hemen karşısındaki ağacın rüzgardan savruluşuna dikkat edin.Cevap tam olarak şöyle:

   Şimdi gördüğünüz gibi rüzgar ağaçların dallarını bir yana savururken bacadan çıkan dumanı başka bir yana savuruyor. Bunun olması mantıklı değil.

   2.Görsel Sizler için bir beyin egzersizi daha sağlıyoruz.Astronotun aya ayak bastığı görseldeki mantık hatasını görebiliyor musunuz?

   Görebildiniz mi?Cevabı hemen paylaşalım.Astronot zaten aya ayak basıyor. İki tane ay olamayacağına göre görselde mantık hatası var

   İki görseldeki mantık hatalarını tek başınıza bulabildiniz mi? Arkadaşlarınızla paylaşarak beyin egzersizi yapmalarını sağlayın.

   loading...
   BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
   ZİYARETÇİ YORUMLARI

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

   BİR YORUM YAZ